banner461
banner195

Sabah namazı gençlik buluşmaları devam ediyor

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından organize edilen ve geleneksel olarak sürdürülen Sabah Namazı Gençlik Buluşması ve Hatim Duası Programında Suriye’nin Afrin kentinde PKK/YPG ve DEAŞ’ lı teröristlere yönelik yürütülen “Zeytin Dalı Harekatında” mücadele eden Kahraman ordumuzun zaferi için dualar yapıldı.

Sabah namazı gençlik buluşmaları devam ediyor
08 Mart 2018 Perşembe 13:13

banner143
banner134
Lale, Alibey ve Bekirefendi Camilerinde yapılan Sabah Namazı Hatim Programlarından sonra Pazar Sabahı Kurşunlu camiinde gerçekleştirilen Zafer Duası Programında cami doldu taştı.  
Pazar günkü programa Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş, STK Temsilcileri, KYK Yurtlarında kalan Kız ve Erkek Üniversiteli gençler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Namazdan önce İl Müftüsü Yakup Öztürk kısa bir konuşma yaptı.
İl Müftüsü Öztürk konuşmasında; “Okunan Kur'an'ları canlarını din, vatan, millet, bayrak uğruna feda eden şehit ve gazilerimizle Afrin' de şehit olan kardeşlerimize hediye ediyoruz. Teröristlerle savaşan yiğitlerimizi ve Kahraman ordumuzu muzaffer eyle Allah'ım.” dedi.
Tesbihat sonrası İl Müftüsü Yakup Öztürk, Sabahın bu bereketli saatinde camiyi dolduran cemaat ile gençliği temsilen katılan kız ve erkek öğrencilerimizi tebrik ederek teşekkür etti.
Namaz sonunda yapılan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Tesbihatın akabinde okunan Hatmi Şeriflerin duasını yaptı.
İl Müftüsü Öztürk duasında, Tüm Şehitlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet, kahraman ordumuza yardım dileğinde bulundu.
Namazdan sonra cami çıkışında hayırsever vatandaşlar tarafından, sıcak çorba ve simit ikram edildi. Vatandaşlar düzenlenen bu tür programlardan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.