banner461
banner195

Sağırsoy un Kitapla ilgili basın toplantısı yarın

Gazeteci-Yazar İlter Sağırsoy un büyük ses getirmesi beklenen Ortaya Karışık Kemal KK-Kılıçdaroğlu isimli Kitabı ile ilgili basın toplantısı yarın yapılıyor

 Sağırsoy un Kitapla ilgili basın toplantısı yarın
21 Ocak 2014 Salı 17:05

banner143
banner134

Gazeteci yazar İlter Sağırsoy’un üçüncü kitabı olan ORTAYA KARIŞIK KK’da  Kemal  Kılıçdaroğlu’nun yargılanmaktan kurtulmak için yaptığı  ‘resmi’ işler ve devlete milyarlarca lira zarara mal olan icraatlarının belgeleriyle anlatılıyor. Kitap iki bölümden oluşuyor birinci bölümünde CHP’nin geçmişteki ircaatları belgeleriyle gözler önüne serilirken Kılıçdaroğlu hakkında da ciddi iddialar belgeleriyle açıklanıyor. Kitabın ikinci bölümü ise tamamen Kılıçdaroğlu’nun kırdığı potlar, devirdiği çamlar, yaptığı bilgisizce açıklamalar yine belgeleriyle anlatılmış. Kitabın son bölümünde ise Kemal Kılıçdaroğlu hakkında uyarlanan fıkralar yer alıyor.

Kitapla ilgili olarak kısa bir açıklama yapan gazeteci yazar İlter Sağırsoy, “Zamanında Başbakan Yıldırım Akbulut’u hatırlayanlar iyi bilir Akbulut için de benzeri kitaplar çıkmış ve ağır dille eleştirilmişti. Ama bugün Kılıç daroğlu nu görünce zamanında Akbulut'a haksızlık yapıldığını düşündüm ve bir nevi vicdan hesaplaşması için de bu kitabı yazdım. Çünkü Akbulut'u saflıklarıyla istediğimiz kadar eleştirilerim hiç değilse bir dönem bu ülkede Başbakanlık yaparak tarihe geçti. “ ifadelerini kullandı.
 SEVGİLİ MESLEKTAŞIM

 
ORTAYA KARIŞIK KEMAL KK - KEMAL KILIÇDAROĞLU ADLI ÜÇÜNCÜ KİTABIMI ÇIKARDIM. KİTABIMIN TANTIMI İÇİN YAPACAĞIM BASIN TOPLANTSINA KATILARAK BANA DESTEK VERMENİZ, BENİ MUTLU EDECEKTİR. SAYGILARIMLA. İLTER SAĞIRSOY
 
 
KONU            ORTAYA KARIŞIK KK   ADLI KİTABIN TANTIMI
 
YER                KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİ
 
TARİH           22 OCAK 2014 ÇARŞAMBA
 
SAAT            11.00
   
 
 
 
 
BİLGİ İÇİN  0 535  343 82 82
 
 
NOT   KİTABIMDA KEMAL KLIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ  ÇOK  ÖNEMLİ BELGELER AÇIKLANMAKTADIR.

 

Ek :

-          BASIN TOPLANTISI METNİ

-          KİTAP KAPAK FOTOĞRAFI

-          BELGELERDEN BAZILARI 

Nevşehir karalı

SEVGİLİ MESLEKTAŞIM
 
ORTAYA KARIŞIK KEMAL KK - KEMAL KILIÇDAROĞLU ADLI ÜÇÜNCÜ KİTABIMI ÇIKARDIM. KİTABIMIN TANTIMI İÇİN YAPACAĞIM BASIN TOPLANTSINA KATILARAK BANA DESTEK VERMENİZ, BENİ MUTLU EDECEKTİR. SAYGILARIMLA. İLTER SAĞIRSOY
 
 
KONU            ORTAYA KARIŞIK KK   ADLI KİTABIN TANTIMI
 
YER                KAYSERİ GAZETECİLER CEMİYETİ
 
TARİH           22 OCAK 2014 ÇARŞAMBA
 
SAAT            11.00
   
 
 
 
 
BİLGİ İÇİN  0 535  343 82 82
 
 
NOT   KİTABIMDA KEMAL KLIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ  ÇOK  ÖNEMLİ BELGELER AÇIKLANMAKTADIR.

 

Ek :

-          BASIN TOPLANTISI METNİ

-          KİTAP KAPAK FOTOĞRAFI

-          BELGELERDEN BAZILARI

 

 

 

 

 

 

 

 

EK / 1 - BASIN TOPLANTISI METNİ

 

SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM

 

 ÜÇÜNCÜ KİTABIMIN ÇIKMASI SEBEBİYLE BU KİTABI TANITMAK ÜZERE DÜZENLEDİĞİM BU BASIN TOPLANTISINA GELİP BANA DESTEK OLDUĞUNUZ İÇİN SİZLERE VE KURUMUNUZDAKİ  HERKESE AMA HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.

HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ.

1989’DA ALO BEN KENAN EVREN VE 1990’DA DA ALIŞAMADIM ADLI İKİ AYRI DERLEME VE ARAŞTIRMA  TÜRÜNDEKİ KİTAPLARIMIN ARDINDAN UZUN BİR SÜRE  ULUSAL MANADA  DAĞITIMI VE SATIŞI YAPILAN BİR KİTAP ÇIKARMADIM.

ÜÇÜNCÜ  KİTABIMIN ADI   ORTAYA KARIŞIK KK. YANİ ORTAYA KARIŞIK KEMAL KILIÇDAROĞLU.

KİTAB LAÇİN YAYIN EVİ TARAFINDAN ÇIKARILDI VE ANKARA ‘DA BİZİM BÜRO BASIMEVİ MATBAASI TARAFINDAN BASILDI, 240 SAYFA.

İKİ BÖLÜMDEN OLUŞAN KİTABIN KAPAK ÇALIŞMASI DA BANA AİT.BİR SÜRE SOSYAL MEDYADA DOLAŞMIŞTI VE ALDIĞIMIZ OLUMLU TEPKİLERİN ÇOK OLMASI NEDENİYLE KAPAK TASARIMINI SON ANDA DEĞİŞTİREREK ŞİMDİKİ HALİNE DÖNÜŞTÜRDÜK.

DEDİĞİM GİBİ KİTAP İKİ BÖLÜMDEN OLUŞUYOR. BİRİNCİ BÖLÜMDE KEMAL KILIÇDAROĞLU VE CHP İLE İLGİLİ CİDDİ OLAYLAR ANLATILIYOR. İKİNCİ BÖLÜMDE İSE  KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN DAHA ÇOK KIRDIĞI POTLAR, ANLATTIĞI GARİP FIKRALAR , TÜRKİYE COĞRAFYASINDA YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLER, ARTIK SIRADANLAŞAN DİL SÜRÇMELERİ VE SONUÇLARI İLE SEÇME KARİKATÜRLER YER ALIYOR.

İSTEYEN KİTABI BİRİNCİ SAYFASINDAN OKUYAMAYA BAŞLAYABİLİR İSTEYEN DE  ZAMANIN  BAŞBAKANI  YILDIRIM AKBULUT HAKKINDA ÇIKARILAN FIKRA KİTAPLARINI HATIRLIYORSA, BUNA ÇAĞRIŞIM YAPMASI HASABİYLE DOĞRUDAN  85 İNCİ SAYFADAN YANİ,  İKİNCİ BÖLÜMDEN BAŞLAYIP CİDDİ BÖLÜMÜ  ATLAYABİLİR.

 

 

 

 

 

 

 

 

İŞTE KİTAPTAN SATIRBAŞLARI

 

-          KEMAL KILIÇDAROĞLU  DA BATI ÇALIŞMA GRUBUNUN TAKİBİNDEYMİŞ VE BÇG  TARAFINDAN HAZIRLANAN RAPORDA  K. KILIÇDAROĞLU İÇİN  ÇOK İLGİNÇ SAPTAMALAR YAPILMIŞ.  BU RAPORDA SATIRBAŞLARIYAL ŞUNLAR DENİLMİŞTİR : “  KILIÇDAROĞLU İÇİN  HEMŞEHRİSİ VE  YAKINI VE MESHEP AYRIMI YAPILARAK ALEVİ –KÜRT  İSİMLERİN DE ARASINDA BULUNDUĞU YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ SSKDA İŞE ALINMIŞTIR.  O DÖNEMDE BU ŞEKİLDEKİ MÜTEAHHİTLERE DAVET USULU VE İHALESİZ OLARAK  25 TRİLYONLUK İHALE VERİLMİŞTİR.(BUGÜNKÜ DEĞERLE).. EMLAK BANK VE YURT DIŞINDAKİ MÜTEAHHİTLERLE İLGİLİ KONULARDA YANLIŞ İŞLER YAPARAK DEVLETİ TRİLYONLARCA ZARARA UĞRATMIŞTIR.  KÜRTÇÜLÜK MESHEPÇİLİK VE BÖLÜCÜLÜK  FAALİYETLERİNİ ALENEN SÜRDÜREN KEMAL KILIÇDAROĞLU İÇİN TEDBİR ALINMALIDIR” (SAYFA 100-102

 

-          ZONGULDAK MİTİNGİNDE  KILIÇDAROĞLU  TAYYİP ERDOĞAN’A  SESLENİRKEN, “ BENİM VE AİLEM HAKKINDA  İĞNECE UCU KADAR  HARAM BİR İŞ BULURSAN  İSTİFA EDERİM AMA BULAMAZSAN ANA…. “ DEMİŞ VE DEVAMINI GETİRMEMİŞTİ. ANCAK BU KİTABIN İLGİLİ SAYFALARINDA BİR İĞNE UCUNDAN DAHA BÜYÜK  YANLIŞ İŞLERE AİT BELGELER VAR.  MESELA SSK GENEL MÜDÜRÜ İKEN,  DÖNEMİN CHP İL BAŞKANINA  İNŞAAT İHALESİNİ DAVET USULU İHALESİZ VERMİŞ VE BU İŞ BİTTİĞİNDE DEVLETE  İLK RAKAMA GÖRE TAM 22 KAT FAZLAYA MALOLMUŞ. YANİ İLK İHALE BEDELİNE GÖRE, YÜZDE 2 BİN 200 FAZLA  ÇIKMIŞ DEVLETİN KESESİNDEN . VE YİNE EMEKLİ GENERALLERİN YÖNETİMDE BULUNDUĞU  VE BİR MANADA ASKERİYENİN  ÖNEMLİ BİR ŞİRKETİ KONUMUNDA OLAN  OYAK’A  DEFALARCA İHALESİZ DAVET USULU İHALELER VERİLMİŞ VE BURADA DA DEVLET ZARARA UĞRATILMIŞ.  YEĞENİNİ VE NEREDEYSE SULALESİNDEN PEKÇOK KİŞİYİ SINAVSIZ İŞE ALMIŞ . GEREKÇE DE “ O TARİHTE İLAN VERİLMİŞ ANCAK TÜRKİYE’DE KİMSE BU İLANA UYARAK İŞ İÇİN BAŞVURMAMIŞ… ONUN İÇİN SINAVSIZ ALINMIŞ… “ (95-96. SAYFALAR)

 

 

-          CHP’NİN KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  HAKKINDAKİ İDDİALARI VE TÜM GELİŞMELERİN BELGELERİYLE  SON DURUMU ANLATILIYOR.  KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZHASEKİ KEMAL KILIÇDAROĞLU İÇİN “ DURMADAN YALAN SÖYLÜYOR, YALAN MAKİNESİ VS.. “ DİYOR. KILIÇDAROĞLU BUNU ÖNCE SAVCILIĞA BİLDİRİYOR SAVCILIK REDDEDİYOR İDDİAYI ARDINDAN KILIÇDAROĞLU  AĞIR CEZA MAHKEMESİNE BAŞVURUYOR MAHKEME ÖZHASEKİ’NİN  “BU SÖZLERİNİN “   KILIÇDAROĞLU’NA HAKARET MANASINA GELMEDİĞİNE HÜKMEDİYOR. VE BÖYLECE   İLK DEFA BİR SİYASİ PARTİNİN GENEL BAŞKAN İÇİN “YALAN MAKİNESİ VE DURMADAN YALAN SÖYLÜYOR” DENİLİYOR VE BU ÜSTELİK DE AĞIR CEZA MAHKEMESİNCE  HAKARET OLARAK KABUL EDİLMİYOR. (SAYFA 65-66)

 

-          SSK GENEL MÜDÜRÜ İKEN  BİR RÖNTGEN CİHAZINI 1 BİRİME ALDIKTAN 1,5 SENE SONRA YİNE TIPA TIP AYNI RÖNTGEN CİHAZINI 4 BİRİME ALMIŞ VE ÇIKIP DA NİYE BU KADAR ARTIŞ OLMUŞ DİYE SORULMAMIŞ. BU ALIMIN DA ALTINDA KILIÇDAROĞLU’NUN İMZASI VAR.

 

-          YANDAŞ MEDYA UYGULAMASININ BABASI CHP İMİŞ. EVET İLK OLARAK CHP MİLLE ŞEF DÖNEMİNDE YANİ İSMET İNÖNÜ DÖNEMİNDE VALİLERİ CHP İL BAŞKANI YAPTIĞI GİBİ YİNE RESMİ BİR YAZI İLE CHP’Lİ YAZARLARIN VE G AZETE PATRONLARININ PARTİ ALEYHİNE HERHANGİ BİRŞEY YAZMASINI YASAKLAMIŞ. (SAYFA 20-21

 

-          ATARÜK İLE  KAZIM KARABEKİR’İN ANKARA GARINDAKİ ATATÜRK’ÜN ÖZEL OFİSİNDE  ARALARINDA GECEN  BİR DİYALOG VAR. BU DİYALOĞA GÖRE ATATÜRK , KAZIM KARABEKİR’E CHP’Yİ KURMADAN ÖNCE FİKRİNİ SORMUŞ VE ŞUNLARI SÖYLEMİŞ, “ …. ÖNCE  İNSANLARIN DİN VE NAMUS ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRMELİYİZ., PARTİYİ BUNU KABUL EDENLERLE KUVVETLENDİRMELİ VE  BUNLARI ÇABUK ZENGİN ETMELİYİZ. KALKINMA BU ŞEKİLDE ÇABUK VE KOLAY OLUR… “  (SAYFA 28-29)

 

 

 

-          GENÇLER KILIÇDAROĞLU’NU NASIL GÖRÜYOR.  BU BÖLÜMDE GENÇLER CHP’Yİ  VE GENEL BAŞKANINI O KADAR AĞIR ELEŞTİRİYOR Kİ, HELE BİR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ MİLYONLARIN İZLEDİĞİ EKRANLARDAN  CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI  GÜRSEL TEKİN’İN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA, “ SİZİN GENEL BAŞKANINIZ AKŞAM YATIYOR ERKEK SABAH KALKIYOR KADIN. ALLAH AŞKINA ERKEK YATIP SABAH DA ERKEK KALKAN BİR GENEL BAŞKAN BULUN YETER ARTIK”DİYE ADETA İSYAN EDİYOR.   AYRICA ODTÜLÜ BİR ÖĞRENCİ YİNE  KEMAL KILÇDAROĞLU’NUN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARAK, “ CHP YOLSUZLUK SÖYLEMİNİ SİYASET MALZEMESİ YAPTIĞI GİBİ LAİKLİK İLKESİNİ DE  SİYASET MALZEMESİ YAPIYOR. OYLARINIZ DA BU YÜZDE YÜZDE 20’NİN ÜZERİNE ÇIKAMIYOR. “DİYOR ( SAYFA 30-37)

 

 

-          ÖZHASEKi’YE  SUİKAST YAPMAYA KALKAN DERİN DEVLETİN BU OPERASYONUNA İLİŞKİN AYRINTILAR…  (62-65)

 

 

-          AİLE BOYU  YANLIŞ İŞLER… KILIÇDAROĞLU’NUN BABASI, ÇOCUĞU VE TORUNLARININ ADININ KARIŞTIĞI  YANLIŞ İŞLER NELER  ? ( SAYFA 112-116)

 

-          KILIÇDAROĞLU YANINDA  BÖLGE BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞU HALDE MERSİN’E YAPTIĞI  BİR ZİYPARETTE MERSİN’İ GÜNEYDOĞU’NUN  SAHİLİ OLAN İNCİSİ VE TEK KENTİ ŞEKLİNDE İLAN ETTİ.  BU NEDENLE BU KİTAPTA MERSİN HARİTASI KONULDU Kİ BİRSONRAKİ MERSİN ZİYARETİNDE  BAKSIN VE MERSİN’İN  AKDENİZ KENDİ OLDUĞUNU GÖRÜP UNUTMASIN  DİYE.  AYNI ŞEKİLDE YİNE KILIÇDAROĞLU HALİÇ’İ  TEMİZLEDİKTEN SONRA BURADA İZMİRLİLERİN  GÖNÜL HUZURUYLA YÜZECEĞİNİ AÇIKLAYINCA  İSTANBUL B ÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLARAKYİNE HERKESİ ŞAŞIRTMIŞTI.(SAYFA 117-118-119)

 

-          ANTALYA’DA BİR OTELDE YANINDA  CHP BAŞKANYARDIMCISI OLARAK ADNAN KESKİN DE HAZIRBULUNDUĞU HALDE  KILIÇDAROĞLU İLE İKİSİ  DAKİKALARCA  OTELİN İÇİNDE DOLAŞIP KONUŞMA YAPACAKLARI SALONU BULAMADILAR. (SAYFA 135-136)

 

-          KOÇ’UN GEZİ ARKADAŞI OLARAK  MEDYA LİTERATÜRÜNE GEÇEN  MUSTAFA BOYDAK’I  ELMACIOĞLU’NDAKİ BİR YEMEKTE KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN HANGİ ÜST DÜZEY BÜROKRATI NEDEN FIRÇALADI ? (SAYFA 136-138)

 

-          KILIÇDAROĞLU YÜRÜYEN MERDİVENE TERSTEN GİRER VE ÇAĞDAŞ NASREDDİN HOCA LAKABINI ALIR. (SAYFA 141-142)

 

-          KEMAL KILI4ÇDAROĞLU DİNDARLARIN CHP’YE NASIL BAKTIĞINI BİZZAT KENDİSİ ANLATIR (SAYFA 142-143)

 

-          CHP GENEL BAŞKANI  KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN TÜRKLERİ AŞAĞILADIĞI FIKRASI (SAYFA  144-145)

 

-          CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU DA ZATEN CHP’YE OY VERMEZMİŞ (SAYFA  154)

 

-          KEMAL KILIÇDAROĞLU  YÜKSEK YARGIYA VE YEREL MAHKEMELERE  BAKANLA İŞBİRLİĞİ YAPARAK NASIL ÇALIM ATAR BELGELERİYLE ( 199-203) KILIÇDAROĞLU BU BELGELERE GÖRE,  KENDİSİ ALEYLİNE AÇILAN VE ÇOĞU GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA VE DEVLETİ ZARARA UĞRATMA  TÜRÜNDEN OLAN DAVALARDA  İNANILMAZ BİR  İŞ YAPAR.  BÜNYESİNDE  SSK GENEL MÜDÜRÜ OLDUĞU  ÇALIŞMA  BAKANLIĞI  HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNE BİR YAZI YAZAR VE “ HAKKIMA  OLUMLU KARAR VERMİŞ OLAN YEREL MAHKEMELERİ  TEMYİZE GÖTÜRMEYİN, TEMYİZDE DE HAKKIMDA OLUMLU OLARAK BOZULMUŞ YA DA ONAYLANMIŞ KARARLAR İÇİN DE  UYUŞMAZLIĞA GİTMEYİN VE BİR ÜST KURULA İTİRAZ ETMEYİN”DER. DÖNEMİN BAKANI DA BU TALEBE BİZZAT KENDİ EL YAZISIYLA  “OLUR” VERİR VE HUKUK MÜŞAVİRLİĞİNE  BU YÖNDE  HAREKET EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ İLGİLİ EVRAĞIN ÜSTÜNE EL YAZISIYLA YAZAR.  (SAYFA 199-203)

 

FIKRALAR ( 2.BÖLÜM)

 

-          ATATÜRK KENDİSİNE KEMAL ADINI VEREN MATEMATİK ÖĞRETMENİNDEN NE İSTER ? (SAYFA 171-172)

-          KEMAL MAHKEMEDE  ( 173-174)

-          KEMAL TAKSİDE (SAYFA 174)

-          KEMAL İLE BAYKAL KAZA YAPAR (176-177)

-          HASTA OLAN KEMALİ ZİYARETE MUSTAFA SARIGÜL GELİR VE NE DER ? ( 177-178)

-          KEMAL KOLTUĞU SARIGÜLE’E KAPTIRIR (SAYFA 179)

-          KEMAL MELEĞE SORAR BİZ NE ZAMAN İKTİDAR OLACAĞIZ (SAYFA 185)

-          KEMAL CEHENNEMİ GEZER VE CHPLİLER’İN KUYUSUNUNBAŞINDA DURUR (SAYFA 186)

-          KEMAL BAŞBAKAN OLUR (SAYFA 186-187-188)

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet-2 - 4 yıl önce
birde asımın neslini anlatsan sağır soy
Avatar
hayrullah - 4 yıl önce
üretken ol kardeşim üretken. birilerine saldırmak üzerine kurulu rant beklentisi değildir gazetecilik! nevşehir için ne yaptın onu yaz mesela.
Avatar
Ali özköse - 4 yıl önce
Yeni kitabınız hayırlı olsun,başarılarınızın devamını dilerim,