banner461
banner195

Sağlık İl Müdürü Ünlübay'dan Önemli Açıklama

Nevşehir Sağlık Müdürümüz Dr.Rahim ÜNLÜBAY, FİB Haber Sitemizde yapmış olduğumuz "Kime inanalım?" başlıklı haberimize ilişkin bir "Basın Açıklaması" yaptı.İşte Ünlübay'ın o açıklaması...

Sağlık İl Müdürü Ünlübay'dan Önemli Açıklama
05 Mart 2014 Çarşamba 15:07

banner143
banner134

                                                    BASIN AÇIKLAMASI

 03 Mart 2014 tarihinde Nevşehir’de yayın yapan bazı internet sitelerinde yer alan “Kime İnanalım?” başlıklı habere ilişkin Basın Açıklaması:

Nevşehir’den İl dışı sevk ihtiyacı bulunan hastalarımız için ilk olarak sevk gereksinimini karşılayabilecek ve ilimize uzaklığı en yakın olan merkezden başlayarak sevk yeri planlanmaktadır. Yer planlamasında sevki kabul edecek merkezin onayı ile sevk gerçekleştirilmektedir. İlimizden sevk kabulü yapan illere bakıldığında, 2013 yılı içinde Kayseri, Konya, Adana, Ankara sırası ile ilimizden en çok sevk kabulü yapan illerdir. Çok nadir de olsa hastalarımızın tıbbi gereksinimleri göz önünde bulundurularak yakın illerde yer olmaması durumunda daha uzak merkezlere de sevk gerçekleştirilmektedir.

Nevşehir’de anjiyo ünitesi bulunmamaktadır. Ayrıca 3. Basamak hastane ihtiyacını karşılayacak Üniversite veya Eğitim Araştırma Hastanesi ilimizde bulunmamaktadır.

Bu bağlamda il dışına gerçekleşen sevklerimiz önümüzdeki aylarda da olacaktır. Öyle ki toplam sevk sayımızın yarısını Acil koroner girişim ve 3.basamak hastane ihtiyacı oluşturmaktadır.

Nevşehir ilinde arttırılan yoğun bakım yatak sayısı ile genel yoğun bakım ihtiyacından kaynaklanan sevkler azaltılmaya çalışılmaktadır. Hatta 2013 yılında diğer illerden 26 genel yoğun bakım ihtiyacı olan vaka İlimize kabul edilmiştir.

 

 

 

Dr. Rahim ÜNLÜBAY

Nevşehir İl Sağlık Müdürü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.