banner461
banner195

Şarap Üretimi Alkol Alışkanlığını Tetikliyor

Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, yöremizde bulunan şarap üretim tesislerinin ister istemez alkol alışkanlığının artmasında tetikleyici bir rol oynadığına dikkat çekti.

Şarap Üretimi Alkol Alışkanlığını Tetikliyor
25 Aralık 2013 Çarşamba 10:52

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, yöremizde bulunan şarap üretim tesislerinin ister istemez alkol alışkanlığının artmasında tetikleyici bir rol oynadığına dikkat çekti.

Ülkemizde orta okul seviyesine kadar alkol alışkanlığının edinilmesi konusunda tüm kamuoyuna ve başta kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lara önemli görevler düştüğüne işaret eden Yeşilay Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, “Ülkemizde alkol kullanma alışkanlığı her geçen yıl biraz daha artıyor. Bu konuda özellikle kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine büyük görevler düşüyor. Yöremizde bulunan şarap üretim tesislerinin de bu alışkanlığının kazanılmasında ister istemez bir rol oynadığını söylemek yanlış olmaz. Bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile diğer yetkili kurum ve kuruluşların daha ciddi denetimler yapmasını istiyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kurdo - 4 yıl önce
sayin baskan ben fazla istemiyorum benim eve birtane para sayma makiasi ve birde celik kasa koyunda bu tarim dam uzum uretiminden vaz geceyim istikdam ok
Avatar
R.K - 4 yıl önce
başbakanına söyle sen onu,insanlar bunalımdan içiyo,az çalsınlar azz:))bak yine bunaldım sigara yaktım sebebi sensin başkan:))
Avatar
Bayram Ulkat - 4 yıl önce
çbaşkan çok kısa bir yol seçmişiniz tebrikler. bütün şarap üretimini bitirsek buiş çözülürmü dersiniz !!!!
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
hocam atmayın. bölgedeki alkol tüketimini bir araştırın şarap kullanımı en son sırada yer alır. bölge halkı ucuz olmasına rağmen şarap içmiyor. lütfen diğer yazılarınız gibi bu açıklamanız da fiyasko. haber olsun diye birşeyler söylemişsiniz.