banner312

banner314

banner254

banner13

banner218

banner284

banner177
12 Şubat 2016 Cuma

Ak Parti’de İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri belirleniyor

AK Parti Nevşehir Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üye Adaylarının listeleri belli olmaya başladı

banner195
14 Şubat 2014 Cuma 20:35
Bu haber 9569 kez okundu
Ak Parti’de İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri belirleniyor
banner134
banner143
AK Parti’de Belediye Başkan adaylarının belirlenmesinden sonra bu kez, belediye meclis üyelerinin belirlenmesi için başlatılan süreç hızlandırıldı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av.Kazım Sunar,Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz,Gençlik Kolları Başkanı Av.Mustafa Rauf Yanar ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ilçe Başkan Adayları birlikte AK Parti Genel Merkez’de meclis adayları için kurulan Komisyona katılmak üzere Ankara’ya gittikleri öğrenildi. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in başkanlık ettiği komisyonda belirlenecek adayların ne zaman duyurulacağı ise bilinmiyor.

Önceki gün AK Parti Nevşehir İlçe Belediye Başkan adayları Ankara’ya çağrıldı.Bugün AK Parti Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Şahin başkanlığında yapılan toplantıda belediye meclis üyesi adayları masaya yatırıldı.

Her belediye başkan adayı belirlediği encümen aday listesini taslak halinde Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Şahin’e sundu.

30 Martta yapılacak mahalli seçimlere günler kaldı. Belediye başkan adayları tam olarak kampanya başlatmasa da saha çalışmalarını sürdürüyor.

Mahalli seçimlerde belediye başkan adayları kadar encümen yani belediye meclis üyeleri de oldukça önemli. Her belediye başkan adayı, aday olduğu ilçede meclis üyeliği için elbette ki, önemli ölçüde oy potansiyeline sahip, halkın sempati duyabileceği ve encümenlik görevinde başarılı olabileceğine inandığı isimlere yer verecek.

AK Parti Genel Merkezi, belediye başkan aday belirleme sürecinin ardından bu kez belediye meclis üyeleri için kolları sıvadı. Genel merkezde genel başkan yardımcıları başkanlığında ayrı ayrı komisyonlar kuruldu. 81 İl’de il ve ilçe belediye başkan adayları genel merkeze çağrıldı.

Önceki gün de Nevşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Ünver ile 7 İlçe belediye başkan adayı genel merkeze çağrıldı. Genel Başkan Yardımcısı M. Ali Şahin başkanlığında toplantı yapıldı. Uzun süren toplantıda belediye meclis üye adayları masaya yatırıldı. Her belediye başkan adayı kendi encümen listesini sundu. Listeler üzerine istişare yapıldı. Taslak halinde genel merkeze sunulan encümen listesinin değişip değişmeyeceği şuan için bilinmiyor. Pazartesi günü onaylanacağı beklenen liste merakla bekleniliyor.

 Seçime girecek siyasi partilerin il genel meclisi ve belediye meclisi aday listelerini teslim etmeleri için 18 Şubat 2014 son gün.
Yayıncı FİB Haber

banner280

    Yorumlar

banner21
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV