banner312

banner314

banner254

banner13

banner218

banner284

banner177
09 Şubat 2016 Salı

İhh Nevşehir Gönüllüleri Kış soğuğunda mültecileri unutmuyor.

Nevşehir İHH temsilcisi Baki Öncel FİB Haber Merkezini ziyaret ederek, yaptığı açıklamasında Esed zulmünden kaçarak Türkiye’ye geçen Suriyeli sığınmacılara Gıda yardımı doğrultusunda Nevşehir den patates talebinde bulundular.

banner195
12 Kasım 2012 Pazartesi 15:48
Bu haber 686 kez okundu
İhh Nevşehir Gönüllüleri Kış soğuğunda mültecileri unutmuyor.
banner134
banner143

 Türkiye-Suriye ve Suriye –Türkiye sınırında bir insanlık dramı yaşanıyor. Esed zulmünden kaçan binlerce Suriyeli, evinden sonra yurdunu da terk ediyor. Son yirmi dört saatte Türkiye’ye geçenlerin  sayısı 9 bini aştı. Türkiye’de sığınmacı durumundaki Suriye vatandaşlarının sayısı ise 120 bini buldu. Diğer komşu ülkelerdekilerle birlikte 408 bin Suriyeli, mülteci durumunda.

İHH Nevşehir Temsilcisi Baki Öncel,FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında;Mevsimin Kış olması itibariyle,İnsanlar zor durumda kalmaktadır.İnsani yardım olarak İHH Aş evlerinin Suriye-Türkiye sınırında kurmuş oldukları aş evlerinde zor durumda kalan insanların en azından sıcak bir çorbayı bir ekmek dahi olsa paylaşmak gerektiğine değindi.Nevşehir halkımızın bu konuda duyarlı olacakları kanaatindeyim dedi.Nevşehirli İş adamlarımızın,Sanayicilerimizin ve esnaflarımızın bu konuya hassasiyet göstererek yardımlarını esirgemeyeceklerine inandığını söyledi.

Yayıncı FİB Haber

banner280

    Yorumlar

banner21
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV