banner312

banner314

banner254

banner13

banner218

banner284

banner177
12 Şubat 2016 Cuma

Altınyıldız Kolejliler Türkiye Zeka Oyunları Yarı Finallerine Katıldılar

Oyun 2012 yarıfinallerinde Altınyıldız Kolejinden 120 öğrenci yarıştı. Türkiye Zekâ Vakfı tarafından düzenlenen yarışmada 1.aşamada başarılı olan Altınyıldız Kolejli öğrenciler Türkiye finalisti olmak için yarıştılar.

banner195
19 Kasım 2012 Pazartesi 12:11
Bu haber 1192 kez okundu
Altınyıldız Kolejliler Türkiye Zeka Oyunları Yarı Finallerine Katıldılar
banner134
banner143

 Akıl Oyunları, Zekâ Oyunları, Bilim Olimpiyatları, Bilim Şenlikleri, Uzay Haftası, Gökyüzü Gözlem Şenlikleri ve diğer etkinliklerin Nevşehir’de öncüsü olan Altınyıldız Koleji bu çalışmalarının meyvelerini topluyor.

            Türkiye’nin en önemli zekâ yarışmalarından olan Oyun 2012 de tam 120 Altınyıldız Kolejli öğrenci yarıfinallerde Ankara ODTÜ’de yarıştı.

            Türkiye Zekâ Oyunları yarışmasının amacı ; Her yaştaki insanımızın düşünme, mantık yürütme ve problem çözme alışkanlıklarının ve yeteneklerinini geliştirmeye katkıda bulunmaktır.

            Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ, TOBB  ve  TÜBİTAK tarafından desteklenen Türkiye Zekâ Vakfı tarafından organize edilen 17. Zekâ Oyurları Yarışması Oyun 2012’nin 1. aşaması 16 Eylül 2012  Pazar günü başlamıştı. Toplam üç kategoride yapılan yarışmada 1. aşamada başarılı olanlar Türkiye yarıfinallerine davet edildi.

            Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya’da 17 Kasım 2012 Cumartesi günü yapılan Türkiye yarıfinellerine  Altınyıldız Koleji Ortaokul, Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi ve Fen Lisesinden toplam 120 öğrenci katıldı.  20 öğretmen eşliğinde  3 otobüs ile Ankara ODTÜ’de Türkiye yarıfinallerine katılan öğrenciler Kent Park AVM’de  Body Word sergisini de gezdiler.

 

ORJİNAL VÜCUT DÜNYASI SERGİSİ  ( BODY  WORLDS )

           

      1995’den bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde açılan sergiyi 35 milyondan fazla kişi ziyaret  etti. Ankara Kent Park  Alışveriş  Merkezinde açılan  “Yaşam Döngüsü” teması  üzerine kurulan sergide insanın tüm yaşam süreci anlatılıyor.  Anatomist  Gunther Van Hagens  ve Angelina  Whalley tarafından düzenlenen kadavra  sergisi  Ankara’da büyük ilgi görüyor.

            Oyun 2012 Türkiye yarıfinallerine katılan Altınyıldız Kolejinden 120 öğrenci ve 20 öğretmen Body Worlds  sergisini  çok ilginç bulmuşlardır.

            Öğretici özelliklerinin yanı sıra sergide  insan vücudunun çeşitli parçalarını gören öğrencilerin  sağlıklarına daha dikkat edeceklerini belirtmektedirler. 

Yayıncı FİB Haber

banner280

    Yorumlar

banner21
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV