banner312

banner314

banner254

banner13

banner218

banner284

banner177
07 Şubat 2016 Pazar

Nevşehir Üniversitesi Öğrencileri Sayıştay/da

Nevşehir Üniversitesi Genç Girişimciler İktisadi ve İdari Bilimler Düşünce Platformu (GİDEP), Kariyer Günleri kapsamında Sayıştay Başkanlığı'na gezi düzenledi.

banner195
08 Aralık 2012 Cumartesi 12:45
Bu haber 720 kez okundu
Nevşehir Üniversitesi Öğrencileri Sayıştay/da
banner134
banner143

 Genç Girişimciler İktisadi ve İdari Bilimler Düşünce Platformu (GİDEP), Kariyer Günleri kapsamında Sayıştay Başkanlığı'na gezi düzenledi. Programa Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde okuyan 64 öğrenci katıldı.

 

Sabah saatlerinde bir otobüsle Ankara'ya hareket eden öğrenciler, Sayıştay'a gelişlerinde Genel Sekreter Semra Ekici ve Başdenetçi Ahmet Ortak tarafından karşılandı. Daha sonra konferans salonuna geçen öğrencilere Sayıştay Başdenetçisi Ahmet Ortak, 2 buçuk saat süren bir sunum yaptı. Başdenetçi Orak, Sayıştay'ın anayasa ve kanunlarla verilen inceleme, denetleme ve raporlama görevlerini yerine getirmekle yetkilendirilmiş yargısal bir kurum olduğunu kaydetti.

 

Orak, yargısal yetki ile donatılan ve anayasanın yargı bölümü altında yer alan Sayıştay'ın, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) adına kamu dış denetimini yürütmesi nedeniyle tüm dünya Sayıştayları gibi yüksek denetim örgütü kimliğine sahip olduğunu vurguladı.

 

Başdenetçi Ortak, Sayıştay denetçilerinin görevlerini, Sayıştayların Uluslararası Örgütü (INTOSAI) standartlarında belirtilen şartlarda mali ve performans denetimleri ile denetim destek gruplarındaki çalışmalarıyla yerine getirdiklerini kaydetti.

 

Orak, iyi bir denetçi olabilmek için çok çalışmanın şart olduğunu da ifade etti. Sunum sonrasında Sayıştay yemekhanesinde öğle yemeği ikram edilen öğrenciler, sonrasında Genel Sekreter Semra Ekici ve Başdenetçi Ahmet Ortak ile hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

GİDEP Genel Sekreteri Emrullah Erdem gezi sonrasında yaptığı açıklamada, Sayıştay'a yapılan geziden çok memnun kaldıklarını denetçilik mesleği hakkında bilgilendiklerini söyledi.

 

Sayıştay'a yaptıkları gezide Genel Sekreter Semra Ekici ve Başdenetçi Ahmet Ortak'ın kendileriyle yakından ilgilendiklerini ve bu durumun öğrencilerce memnuniyetle karşılandığını kaydeden Erdem, "Halen Nevşehir'de tek olan düşünce platformu olarak, seminerler, konferanslar, geziler ve kurslarla faaliyetlerimize devam edeceğiz." diye konuştu.

Yayıncı FİB Haber

banner280

    Yorumlar

banner21
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV