banner461
banner195

Savaş Alanı Değil, Burası Karasoku

Nevşehir’in en eski yerleşim alanlarından biri olan Karasoku mahallesi son yıllarda adeta Savaş alanını andırır bir görünüm kazandı.

 Savaş Alanı Değil, Burası Karasoku
05 Şubat 2015 Perşembe 17:04

banner143
Nevşehir Karasoku Mahallesi Kentsel Dönüşüm
İlgili Galeriye Git
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in en eski yerleşim alanlarından biri olan Karasoku mahallesi son yıllarda adeta Savaş alanını andırır bir görünüm kazandı.

Nevşehir Belediyesinin Kale ve civarında yaptığı kentsel dönüşüm çalışmalarının ardından geçtiğimiz günlerden itibaren Kentsel Dönüşüm uygulamasına dahil edilen Karasoku mahallesindeki yıkık, virane evler adeta televizyon ekranlarından izlemeye alıştığımız Suriye’deki vahim tabloyu andırıyor.

Kimliği belirsiz kişiler tarafından camı, çerçevesi, kapısı kırılan hatta ortadan yok edilen eski evlerin birer viraneye döndüğü gözlenen Karasoku mahallesinde bu görüntülerin tamamen ortaya kalkması mahalle sakinlerinin de en büyük arzusu.

Edinilen bilgiye göre Karasoku mahallesinde bir çok ev sahibi her ne kadar bu evlerde ikamet etmese de evlerinin viraneye dönmemesi için sık sık bu mahalleye gelerek evlerini kolaçan etme gayreti içerisinde.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
R.K - 3 yıl önce
marka şehir bu işte,yollarda hergün kazi var,karasoku değil orasida suriye :))
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Yazıklar olsun nevşehiri bu hale getiren yöneticilere.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
tabiki viraneye döner bi kentsel dönüşüm lafı çıkardılar.herkes oturduğu evlerini terk ettiler.heriklide karasokuda yıkık evlerden ve iranlı suriyeli insanlardan geçilmiyo.şehrin tam ortasını mahvettiler.ya sözünü tut yada tutamayacağın sözler verme
Avatar
yorum - 3 yıl önce
oraya kentsel dönüşüm uygulanması gerektiği kesin ama verilen kararlar sorunu kanser haline getirene kadar uygulanmıyor. i̇ş bir takvime bağlanmalı, bu takvimi vatandaş da bilmeli ve takvimi açıklayanlar açıkladıkları zamana uygun biçimde projeyi bitirmeli.
Avatar
vatandas - 3 yıl önce
Kimligi belirsiz kisiler derken git gunduz bak adamlar belediye iscisinden iyi calisiyor taslari felan bi guzel cikarip araca yukluyolar sonra satiyorlar belediyede goz yumuyor onlarin isini yapiyor diye zaten onlar yuzunden iyice virane olmadimi o mahalleler nerde sahipsiz ev yok ettiler bazilarida goz yumdu kim olduguna gelince tabiki çingeneler ama karsilarinda duracak bi devler yokki herhalde adamlar cok rahat...
Avatar
AHMET - 3 yıl önce
Karasoku yu bu hale getiren H.Ünver değil mi? Neden çözmüyor haberi mi yok.
Avatar
nevsehirli - 3 yıl önce
Kac yıldır lafta güya karasoku 20 temmuz herikli mahalleleri kentsel dönüşüm projesinde ama kimsenin onemsedigi birsey yaptığı yok sehrin merkezi virane olmus bu yöneticiler nerde kör mu gözleri görmüyorlar
Avatar
polat2 - 3 yıl önce @R.K
markaköy demeliydin nevşahire cuk diye oturuyor söyleyince bazı vatandaş kızıyor.ama gerceklerde ortada.