banner461
banner195

Seçen : “19 Mayıs, Milletimizin Bağımsızlığının Bayraklaştığı Gündür”

Nevşehir Belediye Başkanı Seçen :“19 Mayıs, Milletimizin Bağımsızlığının Bayraklaştığı Gündür”

Seçen :  “19 Mayıs, Milletimizin Bağımsızlığının Bayraklaştığı Gündür”
18 Mayıs 2018 Cuma 10:06

banner143
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, dünya tarihinde büyük bir öneme sahip olan Türk Milleti’nin,  bağımsız ve hür yaşama isteğini tüm dünyaya  ilan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihinin, emperyalist güçlerin esareti altındaki milletlerinin de kurtuluşu için  örnek oluşturduğunu  belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı  Seçen, dünya tarihinin en uzun süreli imparatorluğunun çöküşüne sahne olan Mondros Mütarekesiyle   birlikte, Anadolu’nun işgal güçleri tarafından yağmalandığı günlerde,  bağımsızlık ve özgürlüğü kendine yüzyıllar boyunca temel şiar edinmiş büyük  Türk Milleti’nin, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk etrafında kenetlenerek  yok olmadığını tüm dünyaya ispat etme açısından 19 Mayıs 1919 tarihinin oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Seçen, mesajında daha sonra şu görüşlere yer verdi,  “ 19 Mayıs 1919 günü, Büyük Türk Milleti’nin  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile  birlikte kenetlenerek   bağımsız ve hür  yaşama isteğini bir kez daha  tüm dünyaya haykırdığı  gündür. Bu nedenle  19 Mayıs 1919  tarihimizin önemli dönüm noktalarından birini oluşturmuştur.  Savaş için gerekli silah ve cephaneden yoksun olmasına karşın, yüreğinde yaşattığı köklü inancını  büyük kurtuluş mücadelesine yansıtan bu büyük millet, tarihte örneği görülemeyecek düzeyde büyük zaferlere imza atarak, işgalci kuvvetleri ülkesinden atmayı başarmıştır. Bu itibarla bu büyük mücadelenin temelinin atıldığı Samsun’da, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte  bayraklaşan büyük Türk  halkının  19 Mayıs 1919 tarihi ve sonrasında kazanılan Kurtuluş Savaşı, emperyalist güçlerin esareti altındaki nice milletlere de örnek oluşturmuştur. Bu duygu ve düşünceler ile , aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.” 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.