banner461
banner195

Şeker ve Kalp Hastalarına Önemli Uyarılar

Kızılay Nevşehir Kan Merkezi Doktorlarından Dr. Süleyman Kurt, ramazan ayında kalp ve şeker hastalarının oruç tutma konusunda ısrarcı olmaması tavsiyesinde bulundu.

Şeker ve Kalp Hastalarına Önemli Uyarılar
02 Temmuz 2015 Perşembe 15:50

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kızılay Nevşehir Kan Merkezi Doktorlarından Dr. Süleyman Kurt, ramazan ayında kalp ve şeker hastalarının oruç tutma konusunda ısrarcı olmaması tavsiyesinde bulundu.

Kendisinin özel bir hastanenin acil servisinde de görev yapması nedeniyle ramazan ayı başlangıcından bu yana bu tür rahatsızlıklarla sık sık karşılaştığına dikkat çeken Dr. Süleyman Kurt, ileri yaştaki insanların, kalp ve Şeker hastalığı bulunanların oruç tutmak konusunda ısrarcı olmalarının sağlık sorunlarına neden olduğuna değindi.

Kurt, “Acil serviste de görev yapmam dolayısıyla ramazan ayında şeker ve kalp rahatsızlıkları bulunan Vatandaşlarımızın ısrarla oruç tutmak istemelerine bir anlam veremiyorum. Zira bu tür rahatsızlıkları bulunan Vatandaşlarımızın doktor tavsiyesi olmadan oruç tutmaları sağlıkları açısından olumlu sonuçları ortaya çıkarmıyor. İlaç kullanan ve tansiyon sorunu bulunan Vatandaşların da oruç tutmaları sağlıkları açısından doğru değil. İftarla sahur arasında özellikle bu tür sağlık sorunları bulunup oruç tutmak isteyenlerin bu süreler içerisinde en 3 Litra su tüketmeleri şart” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.