banner461
banner195

SGK’dan Duyuru

Sosyal Güvenlik Kurumu Nevşehir İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tarımsal faaliyette bulunanları ilgilendiren E Kesinti bilgisayar Programı ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

 SGK’dan Duyuru
13 Kasım 2014 Perşembe 16:23

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tarımsal faaliyette bulunanları ilgilendiren E Kesinti bilgisayar Programı ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Söz konusu açıklamada; “Bilindiği Üzere 01.03.2013 Tarihli Resmi Gazetede Yayınlanan Tarımsal Faaliyette Bulunanların Sattıkları Tarımsal Ürün Bedellerinden Kesinti Yapılmak Suretiyle Tahsil Edilmesine Dair Tebliğ 01.04.2013 Tarihinde Yürürlüğe Girmiştir. Ayrıca Uygulamaların Usul Ve Esasları 02.07.2013 Tarihli Ve 2013-27 Sayılı Genelgemizle Açıklanmıştır. Ancak 2013/ Ekim Ayında Zorunlu Hale Getirilen E-Kesinti Bilgisayar Programı E-Kesinti Bilgisayar Programı Hakkında Uygulamanın Pekiştirilmesi Ve Kesinti Sorumluların İş Ve İşlemler Hakkında Daha Fazla Bilgilendirilmesi Amacıyla 3 Ay Daha Uzatılması Ve E-Kesinti Bilgisayar Programlarının 2014/Ocak Döneminden İtibaren Zorunlu Hale Getirilmesi Hususu SGK Başkanlık Makamının 26.09.2013 Tarihli Oluru İle Uygun Görülmüştür ( Daha Önceki Eski Uygulamamız Olan Liste Tanzim Ve Ödeme Dekontu İle Müdürlüğümüze Gönderme İşlemi Bu Üç Ay Süre Uzatımında Da Devam Etmektedir.) İlgililere Duyurulur” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Muhasebeci Ramazan - 4 yıl önce
mükkellefe anlatmak bi dert, mükellefin alım yaptığı çifçiden t.c. sini alması istemesi bunu ona anlatması,kesinti yapması bir dert.kurum alacağını garantiye alıyor.çiftçinin borcu, esnaftan niye soruluyor.yapın kendilerine tebliğ, haciz vb. yolla tahsil edin.burda mükellef sorumlu tutuluyor cezalar mükellefe gelsin oh ne ala.belki bu cezalar ile çiftçi borçlarından daha çok gelir elde ederler.