banner461
banner195

Sigorta primi teşviki Nevşehir ile birlikte 20 ilde 1 yıl uzatıldı

Sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden uygulanacak ilave puan, uygulanacak iller ve uygulama süresi hakkındaki karar kapsamında yer alan Nevşehir ile birlikte 20 ilde sigorta primi teşvikinin 1 yıl uzatılması kararlaştırıldı.

Sigorta primi teşviki Nevşehir ile birlikte 20 ilde 1 yıl uzatıldı
27 Ocak 2017 Cuma 10:48

banner143
banner134
Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, 1 Ocak 2017'den geçerli olmak üzere, yürürlüğe girdi.Buna göre, uygulama, belirtilen yerlerde faaliyet gösteren, 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran özel sektöre ait iş yerlerini kapsayacak.
Malüllük, yaşlılık ve ölüm sigorta primi işveren hissesinde 5 puanlık prim teşvikine ilave, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanmak üzere ve 6 puan ilave edilmek suretiyle sigorta primi teşviki uygulanacak.
Daha önce 31 Aralık 2016'ya kadar teşvik uygulanması kararlaştırılan Nevşehir, Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Rize, Sivas, Trabzon ve Uşak'ta faaliyet gösteren iş yerleri 31 Aralık 2017'ye kadar teşvik kapsamında kalacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.