banner461
banner195

Şimdi Türkmenlere Yardım Zamanı

İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü tarafından 21 Kasım 2014 Cumartesi günü Gülbahçe önündeki alana stant kurulacak.

Şimdi Türkmenlere Yardım Zamanı
21 Kasım 2014 Cuma 16:56

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü tarafından 21 Kasım 2014 Cumartesi günü Gülbahçe önündeki alana stant kurulacak. 

21 Kasım Cumartesi başlayacak olan yardım toplama kampanyası 7 Aralık 2014 Pazar günü akşamına kadar devam edecek. Yapılan açıklamada, "yaklaşan kış mevsiminde savaş nedeniyle zor günler yaşayan Türkmenlere ulaştırılmak üzere battaniye, yorgan, sünger yatak, soba ve kuru gıda yardımları toplanacaktır" denildi.

Geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde Nevşehirlilerle buluşan Bayır-Bucak Türkmenleri adına konuşan Ahmet Arnavut, "Savaş nedeniyle evlerimiz kullanılamaz hale geldi. İnsanlar çadırlarda da yer bulamayınca açık alanlarda ağaçların altında kışı bekliyor. Bu imtihanda bize yardım eli uzatacak olan Nevşehir halkına şimdiden teşekkür ediyorum" diyerek, bölgede yaşanan çetin koşullar hakkında detaylı bilgileri katılımcılarla paylaşmıştı.

Kişi veya kurumlar Türkmenlere ulaştırılacak olan "battaniye, yorgan, sünger yatak, çocuk bezi, kuru gıda" gibi yardımlarını Gülbahçe önüne kurulacak olan stanttaki İHH Gönüllüleri'ne teslim edebilecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
bugün ekmek almak için montsuz bakkala gittim içim sızladı. evleri yıkılan o çaresiz çocuklar kim bilir ne dertler çekiyorlar. müslüman olmak çaresize el uzatmaktır hele hele o mazlumlar yavrucaklarsa
Avatar
hakan özge - 3 yıl önce
mehmet kardeş haklısınhavalar soğudu çıplak ayak yakacak yok yiyecek yok çadırda hayat zordur.. ihh'nın başlattığı bu kampanyaya destek vermemiz lazım..