banner461
banner195

Şimşek Odasına’mı Kapandı?

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile önemli bir gelişmeyi gündeme taşıyor.

Şimşek Odasına’mı Kapandı?
01 Temmuz 2015 Çarşamba 13:34

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile önemli bir gelişmeyi gündeme taşıyor.

Söz konusu açıklamalarda; “Yargıdan ret cevabı alarak, Cumhuriyet Savcısı'ndan umduğu cevabı alamayan Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek odasına kapandı. Sendikanın Nevtes Resmi Sitesinde Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ile ilgili sık sık haber yaparak yaptığı yanlışları, verdiği ilginç kararları, yok saydığı hukuku, personeline insaniyet ötesi davranışlarını gündeme taşımış ve kendisini insana, insanlığa ve makamına yakışır bir çizgiye davet ederek uyarmaya çalışmıştık.Yapılan ve gerçeği yansıtan haberlerimizden fazlaca alınan ve kendisine hakaret ettiğimizi, onur ve gururunu incittiğimizi, toplumda küçük düşürdüğümüzü düşünen Osman Şimşek konuyu 11.11.2014 tarihinde yargıya taşıyarak tarafımıza cezai işlem uygulanmasını talep etmişti. Aradan geçen 7 ay sonucunda Yüce Türk Adaleti konuyu inceleyerek sonuca bağlamış ve tarafımızı haklı, Osman Şimşek'i ise haksız bulmuştur. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kemal Tunç verdiği kararda; "... yayınlanan yazıların haber değeri olması, eleştiri sınırlarında kalması ve mağdura karşı onur, şeref ve saygınlığını rencide edici somut fiil veya olayın isnadı ya da sövme içermemesi nedeniyle hakaret suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı, ayrıca kısmi de olsa gerçekliği bulunması sebebiyle..." ifadelerini kullanmıştır. Osman Şimşek'e Yüce Türk Adaleti'ni meşgul etmektense, yapılan haberlerden yola çıkarak yanlışlardan vazgeçmesini, doğru karar ve uygulamalar ile gündeme gelmesini, onur ve gurur kavramlarını yeniden değerlendirmesini, toplumda küçük düşmemek için adil bir yönetim anlayışında olmasını diliyoruz” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.