banner461
banner195

Sokak Kedilerine, Nevşehir Belediyesinden Mama

Sokak kedilerinin daha korunaklı mekanlarda yaşayabilmeleri amacıyla geçtiğimiz aylarda ahşaptan yapılı kedi evleri yapan Nevşehir Belediyesi...

Sokak Kedilerine, Nevşehir Belediyesinden Mama
09 Eylül 2016 Cuma 11:41

banner143
banner134
Sokak kedilerinin daha korunaklı mekanlarda yaşayabilmeleri amacıyla geçtiğimiz aylarda ahşaptan yapılı kedi evleri yapan Nevşehir Belediyesi, sokak kedilerinin günlük yiyeceklerini karşılamak için mama dağıtımı yapıyor.
Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda kedilerin soğuktan ve yağışlı havalardan etkilenmelerinin önüne geçebilmek amacıyla, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Marangozhanesinde her birinde 5 kedinin barınabileceği çok sayıda korunaklı kedi evi yapılarak, çeşitli park ve bahçelere yerleştirilmişti.
Kedi Barınaklarının Günlük Temizliği de yapılıyor
Korunaklı kedi barınaklarının yapılmasının ardından, barınaklar düzenli olarak belediye görevlilerince periyodik olarak temizleniyor.
Sokak kedilerinin günlük yiyeceklerinin karşılanması amacıyla bol miktarda kedi maması da Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından şehrin çeşitli merkezlerinde bulunan park ve bahçelerdeki kedi evlerinin önüne bırakılıyor.
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.