banner461
banner195

Soma Şehitlerimize Rahmet Milletimize Bağsağlığı Diliyoruz

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (IHH) Nevşehir Koordinatörü Baki Öncel,Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin açıklama yaptı.

Soma Şehitlerimize Rahmet Milletimize Bağsağlığı Diliyoruz
17 Mayıs 2014 Cumartesi 16:40

banner143
banner134

Nevşehir İHH'dan Soma İçin Başsağlığı....

 İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (IHH) Nevşehir Koordinatörü Baki Öncel,Soma'da yaşanan maden faciasına ilişkin yapmış olduğu açıklamasın da; "Milletimizin Başı Sağolsun..."

 
Türkiye, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla sarsıldı. 
Soma kömür İşletmelerinde meydana gelen yangının 5.gününde en son 301’in kişinin yaşamını yitirdiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı öğrenmiş bulunmaktayız.
 
Madende meydana gelen bu elim facia, Nevşehir İHH olarak bizleri de derinden yaralamıştır. Facianın ardından vakit kaybeden bölgeye hareket eden İHH acil yardım ekibimiz bölgede arama-kurtarma çalışmalarına destek ve içeride yakınlarını bekleyenlerin temel ihtiyaçların karşılanması için seferber olmuştur.
 
 
İHH Nevşehir olarak “Rızık temini yolunda canını veren şehittir” hadisine mazhar olduklarına inandığımız madencilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye'ye başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.
Dileriz ki Rabb’im bizlere bir daha böyle büyük facialar yaşatmasın.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.