banner461
banner195

“Son sözümüz, Vatan Sevgisi İmandandır”

Nevşehir İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mustafa Taş, Türk Milletinin milli birlik, beraberlik içerisinde olmasını hazmedemeyenlerin gereken cevabı almaya devam edeceklerini ifade ederken Vatan sevgisinin imandan geldiğine değindi.

“Son sözümüz, Vatan Sevgisi İmandandır”
23 Ekim 2015 Cuma 14:28

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mustafa Taş, Türk Milletinin milli birlik, beraberlik içerisinde olmasını hazmedemeyenlerin gereken cevabı almaya devam edeceklerini ifade ederken Vatan sevgisinin imandan geldiğine değindi.


Nevşehir İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mustafa Taş, “Mü'min, mü'minin kardeşidir. Çünkü, yaratıcımız bir, İbadet ettiğimiz Allah bir, Rızkımızı veren bir, aynı Allah'ın kullarıyız  ve kardeşiz. Peygamberimiz bir, dinimiz bir, kıblemiz bir olduğundan yine kardeşiz. Devletimiz bir, köyümüz bir, memleketimiz bir, olduğundan yine kardeşiz. Dolayısıyla vatanımız bir, bayrağımız bir, değerlerimiz bir. Binlerce birimiz olduğundan bizler hep beraber Kardeşiz. Bugün bir seçim mücadelesi görüntüsü altında cereyan eden şey, şu veya bu partinin iktidar olması meselesi değildir. Bu, siyaset sahasındaki muhtelif cereyanlardan birinin nöbeti diğerine devretmesi meselesi de değildir. Bugünkü mücadele, bu vatan ve millet için çalışanlar ile vatanı parçalamak ve milletimizi ecnebîlere köle yapmak için çalışanlar ve onların şuurlu yahut şuursuz müttefikleri arasında cereyan eden bir mücadeledir. Bu, asırlardır İslâm’ın bayraktarlığını yapan ve İslâm âleminin istikbali için bütün ümmetin ümit bağladığı bir milletin ayaklarındaki prangaları çözmeye çalışanlar ile, bu kahraman milleti birbirine düşürüp vatanını parça parça ederek bütünüyle ecnebî kuvvetlerin hakimiyeti altına sokmak isteyenler arasındaki bir mücadeledir. Son sözümüz, Vatan Sevgisi İmandandır. Allah Doğruların Yardımcısıdır” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.