banner461
banner195

Sorun Büyük

Karoser sanayinde en büyük sorunlarının artık yeni kasa yerine esnafın mevcut kasaların tamirini yaparak geçimini sağlar hale geldiğini söyleyen Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz, Ankara ve Yozgat gibi illerde artık yeni kasa yapımının ağırlık kazandığına dikkat çekiyor.

Sorun Büyük
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:50

banner143
banner134
Sorun Büyük

NEVŞEHİR(MHA) Karoser sanayinde en büyük sorunlarının artık yeni kasa yerine esnafın mevcut kasaların tamirini yaparak geçimini sağlar hale geldiğini söyleyen Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz,  Ankara ve Yozgat gibi illerde artık yeni kasa yapımının ağırlık kazandığına dikkat çekiyor.

Karoserciliğin ilimizde eski cazibesini yitirdiğine işaret eden Oda Başkanı Korkmaz, oda yönetimi olarak imkanlar doğrultusunda karoserci esnafının bütün bu olumsuzluklara rağmen iş yapabilmesini sağlamaya gayret ettiklerini belirtiyor.

Marangoz esnafının en büyük sıkıntılarının başında ise kalifiye eleman bulma konusunda yaşanan sorunların yer aldığına değinen Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz, nakit para girişinin de sorun haline geldiği marangoz esnafının kalifiye elaman sıkıntısı çekmemesi için açılacak olan meslek edindirme kursundan umutlu olduklarını dile getirdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Sorun Büyük

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Akif - 4 yıl önce
Bu görevler artık sana küçük geliyor başkanım seni daha iyi yerlerde görmek istiyoruz .
Avatar
nevşehir - 4 yıl önce
odalarda vedat başkan gibi aktif değerli başkanlara ihtiyaç var.
Avatar
kasaci - 4 yıl önce
Karoserciler ne yaptiysa kendi kendine yapti. Piyasanin cok altinda ucuz ve adi malzemeden kasalarla musteri memnuniyetini hiçe saydilar. Boylece yeni kasalari diger iller kapti. Bizim kasacilara da hurdalari tamir etmek kaldi.