banner461
banner195

Sorun Büyük ve Devam EDİYOR.

Nevşehir genelinde başta özürlü öğrencilerin taşınmasını ve İl geneli taşımalı öğrenci taşıyan şirketler üç aydır ücretlerini alamıyor.

Sorun Büyük ve Devam EDİYOR.
03 Aralık 2013 Salı 13:00

banner143
banner134

 Nevşehir genelinde başta özürlü öğrencilerin taşınması olmak üzere  İl geneli taşımalı  öğrenci taşıyan şirketler üç aydır ücretlerini alamıyor.

Dün itibari ile bir kısım şirket şoförleri üç aydır Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrenci taşımaları ile ilgili paramızı ödemiyor,
 bizler başta mazot olmak üzere, servislerimizde ki görevlilerinin maaşlarını ödeyemiyoruz mağduruz derlerken, bu sorunlarının çözümü noktasında Türk Eğitimsen Nevşehir Şubesinden destek istemekle beraber , konuya el atmaarını istemişlerdir.Mağdur şirket şoförlerinin Türk Eğitimsen Nevşehir şubesini ziyaret etmesi ile beraber haberdar olan  şube Başkanı Mustafa UĞUR başta Nevşehir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile görüşmüş ve sorunun doğru olduğu teyit edilmiştir.

Edinilen bilgilere göre İlgili firma ve servis araçları için ödenek gelmesinde gecikme olduğu bildirilirken, aynı günün mesai bitiminde Özürlü öğrenci taşıma ücretlerinin ve taşımalı öğrencilere verilene yemek ücretlerinin geldiği, diğer Ortaokul öğrenci taşıma servis ücretleri için çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir.

Ciddi bir skandal olarak gördüğümüz ödenek sorununu eğitime bakışın bir göstergesi olsa gerek.Konu takibimizdedir.ilgililere saygı ile duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gokmen oz - 4 yıl önce
Nevsehirde yillardir belediye para odemez bunla ilgili bir haber yapmadiniz.....!!!!!!!
Avatar
Ahmet YILMAZ - 4 yıl önce
bu sorun yeni değil geçen sene de 3.5 ay alamadılar. sorun nevşehir milli eğitimden kaynaklanmıyor.ödenek ankara dan geliyor. serviscilerin tek yapacağı şey ankara dan bi emmi dayı bulup hak ettikleri parayı yollatmaları.yada milletvekili.seçim arefesinde bunu yapmak çok kolay kafayı çalıştırsınlar.
Avatar
Yazdıklarım yorum değildir - 4 yıl önce
fib haber bir nevşehirli olarak ilgi ile takip etmekteyim. haberin başlığı ve içeriğinde geçen "özürlü" ifalerinin "engelli" olarak düzeltilmesinin doğru olacağı kanaatindyim zira kanunlarda da bu ifadeler değiştirildi.yazdılarım ukelalık olarak algılnmasın.saygılarıma
Avatar
Molla Kasım - 4 yıl önce
nevşehir türk eğitim-sen nevşehir milli eğitiminin molla kasımı mı?