banner461
banner195

Şov Değil, Gerekeni Yaptık

Nevşehir ‘in Gülşehir ilçesinde Ak Parti’nin yeniden aday gösterdiği Belediye Başkanı Mustafa Dursun, 5 yıllık sürede yaptıkları bütün çalışmalarda şov peşinde olmadıklarını, gerekeni yapmanın gayreti içerisinde bulunduklarını söyledi.

Şov Değil, Gerekeni Yaptık
08 Mart 2014 Cumartesi 16:47

banner143
banner134

 Şov Değil, Gerekeni Yaptık

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ‘in Gülşehir ilçesinde Ak Parti’nin yeniden aday gösterdiği Belediye Başkanı Mustafa Dursun, 5 yıllık sürede yaptıkları bütün çalışmalarda şov peşinde olmadıklarını, gerekeni yapmanın gayreti içerisinde bulunduklarını söyledi.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, “Biz milletin gözünü boyamak için hiç bir şey yapmadık” derken “İlçemizi gerçek sorunları ile mücadele ettik ve edeceğiz. Şehrimize kazandırdığımız TOKİ ve yapılacak İkinci Etap TOKİ’de artısı olacak. Kızılırmağı Gülşehir’in boğazı yapmak başkalarının değil, bizim projemiz. Biz orayı Karşıyaka yapacağız. Mahallenin adını da "Karşıyaka" mahallesi koyacağız. Bitirdiğimiz projelerden birisi de atık su arıtma tesisi. Bunun maliyeti yaklaşık 1,3 milyon TL. Bunu yaparken de belediyemizin cebinden 5 kuruş çıkmadı. Yarısını baraj firması, yarısını da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı üstlendi. Biz kendimizi hibe projelere adadık ve şehrimize büyük bir katkı sağladık. Çevre yoluna yapılan kanalizasyon boru hattı da bu ay içinde hazır olacak ve pis suyumuzu dinamolar aracılığı ile arıtma tesisine basacağız. Bitirdiğimiz bir diğer projemizde arsenik arıtma tesisi. Gülşehir’in suyu önemli bir ölçüde arsenikliydi. Biz projeyi hayata geçirerek halkımızın sağlını koruduk. Yine bu proje belediyemiz cebinden 0 TL  tamamen hibe ile 475 bin lirayla bu sorunu aştık ve şu anda çeşmelerimizden hazır su içiyormuş gibi gönül rahatlığı ile içebilirsiniz. Biz hiç bir sağlıklı insanın vebalini almamak için elimizden geleni yaptık. Hemen çıkmayan bir hastalığa yol açan arsenik 25 yıl sonra kanser yapabilen bir maddedir. Diğer biten projemiz ise 350 metrelik kıyı şeridi yürüyüş yolu halkımızın bir deniz kenarında yürüyüş yapıyormuş izlenimi uyandırmak o projemizde çevre düzenlemesinden sonra bitmiş olacak. Her şey şu an hazır ama yaptığımız ışıklandırma direklerinin 20-25 adedinin lambasını kırmışlar. Bunu yapmamaları kendi malları gibi korumalarını istiyoruz. Çöpler daha önce ırmağa dökülüyordu. Biz bunu göreve geldiğimizde durdurduk. O alana bir proje hazırladık. 740 bin  TL’lik projemiz onay gördü. Bu paranın 300 bin lirası belediyemize ait ziraat hesabımıza yattı. 440 bin lirası ise belediyemiz hesabına yatacak ve Allah izin verirse 1 ay içinde çalışmalara başlayacağız. O alan tamamen ağaçlandırılarak. Yürüyüş yolu yapacağız ve bu projemiz tamamını baraj firması karşılayacak. Belediyemiz cebinden 0 TL çıkmış olacak. Yapacağımız bir diğer projemiz ise Sadabat parkını içine alacak çok büyük bir çalışma yapacağız. Bu alan 5 bin metrekare ve % 95 hibe olacak. Belediyemiz cebinden sadece %5’i çıkacak. Bütün bu çalışmaları yaparken belediye olarak şov değil, gerekeni yaptık” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.