banner461
banner195

Sözde Değil Özde Olsun...

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Uğur mesajında, sermaye-siyaset-basın üçgeninde bağımsız kalmayı başaran gazetecilerin takdir edilmesi gerektiğini vurguladı.

Sözde Değil Özde Olsun...
09 Ocak 2013 Çarşamba 17:03

banner143
banner134

 Şube Başkanı Mustafa Uğur; "10 Ocak 1961 tarihinde basın mensuplarının haklarına sahip çıkmak ve basın özgürlüğünün getirilmesi amacıyla başlattığı eylemden bugüne kadar 52 yıl geçmesine rağmen, gazeteciler asla özgür bir ortamda çalışma fırsatı yakalayamamış, basın mensupları sermaye ve siyaset baskısını sürekli enselerinde hissetmişlerdir" dedi.

 

Mustafa Uğur, aradan geçen 52 yılda gazetecilerin özlük hakları noktasında dişe dokunur hiçbir kazanım elde edemediğini, bu yüzden de Türkiye'nin birçok ilinde yerel gazetecilik mesleğini üstlenmiş sayıları bir hayli fazla basın mensubunun ailesi ile birlikte hayatını devam ettirebilmek adına ek iş yaptığını vurguladı.

 

Ülkemizin modernleşmesi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında en büyük rolü oynayan adete dördüncü güç konumundaki basın sektörünün kendi evlatlarına bu kadar acımasız ilkelerle yaklaştığı günümüzde yönetici konumundaki siyasi iradenin ciddi adımlar atarak basını her alanda özgür bırakabilme yetisini sunabileceğini belirten Uğur, tüm çalışan gazetecilere sözde değil özde kutlama yapılan bayramların yaşatılacağı günleri topluma karşı duyarlı bir sendika olarak beklediklerini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.