banner461
banner195

Şu Şehre Hiç Yakışıyor mu?

Bundan 20 yıl öncesinde belkide şehrin en gözde yerlerinden biri olan Kasaplar Çarşısı şimdilerde virane ve Şehre yakışmayan bir görüntü sergiliyor.

 Şu Şehre Hiç Yakışıyor mu?
14 Ocak 2015 Çarşamba 17:25

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Bundan 20 yıl öncesinde belkide şehrin en gözde yerlerinden biri olan Kasaplar Çarşısı şimdilerde virane ve Şehre yakışmayan bir görüntü sergiliyor.

Özellikle şehrin en önemli manevi dinamiklerinden biri olan Kurşunlu Cami ve Damat İbrahimpaşa Külliyesine giderken hemen hemen herkesin dikkatini cezbeden Kasaplar çarşısının alt katlarında halen adı üzerinde kasaplar yer alıyor. Baharatçı dükkanlarının da bulunduğu çarşının alt katlarından gözünüzü yukarıya çevirdiğinizde ise şehrin gelişen, büyüyen ve son yıllarda yapılan modern binalarla birlikte günden güne modernleşen yapısına son derece tezat düşen bir virane görüntü.

İlimizde henüz Karasoku ve civarında yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanamaması ile birlikte bu yapının daha uzun süre bu görüntüyü sergilemeye devam edeceği gözlenirken, Kasaplar Çarşısının bir an önce bu kötü görününden kurtarılması isteniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gidiman Murat - 3 yıl önce
kasaplar çarşısı, eski pazar yeri, eski karayolları arsası, kale ve çevresi, çarşıdaki trafik çilesi...
hangi biri yakışıyor ki,ama başkan hala hizmete talipmiş ya o yeter :)
Avatar
Murat gidiman - 3 yıl önce
Yorumlar neden yayınlanmıyor admin?
Avatar
Aman dikkatli haber yapın - 3 yıl önce
zamanında kale ve çevresi içinde bu tür haberler yapılıyordu.ama yıkıldıktan sonra kör ölür badem gözlü olur misali hasan başkanın arkasından önünden yanından atmayan,eleştirmeyen kalmadı.halende devam ediyor.onun için bu memlekete iyilik yaramıyor.hemen birtakım çıkar çevreleri,provakatörler devreye girip karşı yayın yapıyorlar.
Avatar
Ortadirek - 3 yıl önce
Evet admin, sansur uygulaniyor sanirim yayinlanmayan yorumlar var
Avatar
polat - 3 yıl önce
yıkın otopark yapın yada parke döşeyin girtsin
Avatar
yorum - 3 yıl önce
yıkmayın çünkü kalede bunun gibi harabe yapılar yıkılınca değerli oldu. bunun da eminim hemşehrilerimizin bildiği tarihi ve mimari bir değeri vardır. onun için yıkılmasın biz şehir halkı olarak harabelerden hoşlanıyoruz