banner461
banner195

Sulusaray SİT Sorunundan Kurtarılacak mı?

Nevşehir Merkeze bağlı Sulusaray beldesi belediyenin girişimleri ile yılsonuna kadar Doğal SİT sorunundan kurtarılacak mı?.

 Sulusaray SİT Sorunundan Kurtarılacak mı?
23 Mayıs 2014 Cuma 17:31

banner143
banner134

 Sulusaray SİT Sorunundan Kurtarılacak mı?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkeze bağlı Sulusaray beldesi belediyenin girişimleri ile yılsonuna kadar Doğal SİT sorunundan kurtarılacak mı?.

Son yıllarda kasabadaki yerleşmenin Nevşehir’e doğru yöneldiğini ancak, doğal Sit sorunu nedeniyle yeni yapılaşmanın meydana gelemediğini kaydeden Sulusaray Eski Belediye Başkanı Sadi Yalbırdak, bu sorunun çözülmesi için Çevre Bakanlığına müracaatta bulunduklarını ve başvurunun sonucunun olumlu olmasını beklediklerini söylemişti.  

Belde de yeni imar tadilatı yapmaya da hazırlandıklarını ifade eden Sulusaray Eski Belediye Başkanı Sadi Yalbırdak, “Kasabamızda uzun yıllardır en önemli sorunlardan biri olan doğal Sit alanı sorununu aşmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar son yıllarda yapılan yapılaşma ile kasabamız Nevşehir’e doğru yapılanıyordu. Ancak doğal Sit sorunu nedeniyle yapılaşma durdu. Kasaba içerisinde de arsa bulmak oldukça güçleşti. Çevre bakanlığına bu konuda gerekli başvurumuzu yaptık. Bu yılsonuna kadar sorunun çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz” açıklamalarında bulunmuştu.

Eski belediye başkanı Yalbırdak döneminde başlatılan ve Beldenin en önemli sorunlarından biri haline gelen SİT sorunun kaldırılması konusunda Ak Partili Başkan Bayram Yılmaz’ın hangi girişimlerde bulunacağı şimdiler de merak konusu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nar'lı - 4 yıl önce
nar'lı ve sulusaray'lı iyi vatandaşlar çokkk bekler,,nardan sulusaraya kadar olan vadide bir çok bağ evi var, kimisine her şey yasak, kimisi her hizmetten faydalanıyor (elektirik,su, altyapı,yol,vs,,) işini bilen zaten, yapıp çatıp işini görüyor,,resmi ve yasal düzenlemeler dürüst vatandaşa gerekli,, onlar diğerleri gibi yapamazlar,,,,,,,