banner461
banner195

Sulusaray'da İmam Gök ve Eşi Halka Gönüllü Hizmet Veriyor

Daha önce Çardak köyünde görev yapan ve üç ay önce Sulusaray Kasabası Boğaz Camii İmam Hatipliğine tayin olan Kadir Gök, kısa sürede halkla içiçe olarak cemaatın ve kasaba halkının sevgisini kazandı.

Sulusaray'da İmam Gök ve Eşi Halka Gönüllü Hizmet Veriyor
20 Nisan 2015 Pazartesi 18:57

banner143
banner134
NEVŞEHİR İL MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI SULUSARAY KASABASI BOĞAZ CAMİİ İMAM HATİBİ KADİR GÖK VE HANIMI HALKA GÖNÜLLÜ HİZMET VERİYOR.

Daha önce Çardak köyünde görev yapan ve üç ay önce Sulusaray Kasabası Boğaz Camii İmam Hatipliğine tayin olan Kadir Gök, hemen halkla içiçe olarak cemaatın ve kasaba halkının sevgisini kazandı.


       Kasabanın her mahallesinden insanla diyalog kuran İmam Hatip Gök,İslamı en güzel bir şekilde anlatıyor.Gerek Camide yaptığı proğramlarla gerekse halkın yoğun olduğu ortamlarda Kasaba halkına her fırsatta dini konularda yardımcı oluyor.


      Bunun yanında İmam Hatip Kadir Gök'ün hanımıda aynı hizmetleri bayanlara veriyor.Eşinin görev yaptığı Boğaz Camiinde Kasabanın bayanlarına dersler veren Esma Gök,haftanın 5 günü mesai tanımaksızın ve hiç bir karşılık beklemeden sadece Allah rızası için bayanlara Yüce dinimiz İslamı anlatıyor ve Kuran öğretiyor.Sulusaraylı yaklaşık 40-50 bayana,Kuranı Kerimi yüzünden okuma dersleri,fıkıh dersleri,Hadis dersleri ve İlmihal dersleri veren Esma Gök hoca hanım,daha kasabaya yeni gelmesine rağmen kendisini sevdirmiş ve başarılı bir çalışma yaparak eşinin görev yaptığı Camiyi bayanlarla doldurmuş.Onların sadece dini dersleri ile değil ailevi veya diğer sorunları ilede ilgilenerek elinden gelen yardımı esirgememiş,yardımcı olmuş ve olmakta.


   İmam Kadir Gök ve eşinin bu çalışmalarından Sulusaray Kasabası insanları oldukça memnun olmuşlar.


Bu çalışmaların sonunda Esma hoca hanımın öğrencileri Hatimler okumuşlar,bu hatimlerin Duasınıda Nevşehir İl Müftü Yardımcılarından Nazım Haksever yaptı. Camide yapılan proğrama İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever ile birlikte Merkez Gaznevi Camii İmam Hatibi Ali Özcan ile Sulusaraylı bayanlar katıldı.Önce İl Müftü Yardımcısı Haksever, İslamda aile hayatı ile bu sene Kutlu Doğum Haftasının teması olan"Hazreti Peygamber ve birlikte yaşama Ahlakı"konusunda Camiye gelen bayan kursiyerlere vaaz etti.Onlara eşlerine saygılı olmalarını,onlarla güzel güzel anlaşarak yaşamalarını,ailedeki büyüklere iyi davranılmasını gerektiğini,daima çalışkan ve güler yüzlü olmalarını,çocuklarını iyi yetiştirmeleri gerektiğini anlattı.Daha sonra kursiyerlerin okumuş olduğu Hatimlerin 
duasını yapan Haksever orada bulunan bayan cemaatı duygulandırdı.Duadan sonra verilen yemek ve çeşitli ikramlardan sonra proğram son buldu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
levent kahraman - 3 yıl önce
i̇mamımız a ve hanımına çok teşekkür ederiz.destek için her zaman varız.arkandayız hocam..allah razı olsun sizden.hizmetleriniz daim olsun..
Avatar
şerife gok - 3 yıl önce
Esma gok ve esi kadir gok un hizmetleri daim olsun ikisindende allah razi olsun guvercinlik ne kaybettigini gorsun hizmetlerinin devamını bekleriz
Avatar
narlı - 3 yıl önce
nar' dan,, komşu kasabamız olan sulusaraya kucak dolusu tebrikler, :):) güzel şeylerde oluyor,,,
Avatar
fiinta mustafa - 3 yıl önce
allah sizden binler yüzbinler razı olsun. iki dnya saadeti verin size. peygamber mesleği imamlık bilinçli şekilde yıpratılıyor . istisnaalr kaideleri bozmaz imam hatiplerimiz gurumuzdur. eşinede yüzbinlerce kere rabbimin rızasını diliyorum.
Avatar
mehmet gök - 3 yıl önce
Allaha giden yolda insanlara yardımcı olmak ne güzel Allah bu eşlerden razı olsun sizleri kutluyorum
Avatar
esma Gök - 3 yıl önce
Bu.yol.Allaha.gider herşey.rabbimin.rızası içindir.
Avatar
GÜVERCİNLİK - 3 yıl önce
bi̇zi̇m hocamiz burda i̇kende muhtesemdi̇ allah ondan razi olsun esine ve kadi̇r hocama tsk hocam si̇zi̇ cok ozledim saygilarimmi gok ai̇lesi̇ne
Avatar
guler yılmaz - 3 yıl önce
allah sizlerden razi olsun ama bizim güvercinlikliler. kıymetinizi bilemediler