banner461
banner195

Sulusaray’da koyun, keçi vebası hastalığı karantinası kaldırıldı

Sulusaray kasabasında koyun, keçi vebası hastalığı nedeniyle uygulanan karantinanın hastalığın söndürülerek kaldırıldığı açıklandı.Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz alınan idari ve fenni tedbirler neticesinde hastalığın...

Sulusaray’da koyun, keçi vebası hastalığı karantinası kaldırıldı
31 Mayıs 2017 Çarşamba 13:11

banner143
banner134
Sulusaray kasabasında koyun, keçi vebası hastalığı nedeniyle uygulanan karantinanın hastalığın söndürülerek kaldırıldığı açıklandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz alınan idari ve fenni tedbirler neticesinde hastalığın söndürülerek karantinanın kaldırıldığını ve 30 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Nevşehir’de koyun keçi hastalığına karşı karantina uygulamasının bulunmadığını söyledi.
PPR virüsünün neden olduğu koyun keçi vebası hastalığının Nevşehir’de duyulması ile birlikte, vebanın insanlara bulaşma durumuna ilişkin olarak İl Müdürlüğüne mail ve telefonla ulaşan vatandaşların olduğunu ve vatandaşlara gerekli açıklamalarda bulunulduğunu söyleyen İl Müdürü Yılmaz, vatandaşların kaygılanmaması gerektiğini, hastalığın hayvanlar arasında bulaşıcı olduğunu, hayvanlardan İnsanlara hiçbir şekilde bulaşmadığını söyledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.