banner461
banner195

Sunar : "59.Yılımız Tüm Nevşehir Halkına Kutlu Olsun"

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Kazım Sunar, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 yılında il haline getirilmesinin 59. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Sunar :
19 Temmuz 2013 Cuma 18:28

banner143
banner134

 NEVŞEHİR’İN İL OLUŞUNUN 59. YILI

 

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Kazım Sunar, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 yılında il haline getirilmesinin 59. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Orta Anadolu’da Batı ile Doğu’yu birbirine bağlayan ana yollardan birine sahip olan Nevşehir’in, 59 yıl içerisinde hızla gelişen ve büyüyen bir kent görünümüne geldiğini ifade etti.

Sunar, Nevşehir’in Dünya barış kenti imajı ile hareket ederek, doğa, kültür ve tarih hazinelerini turizm yoluyla tüm dünya milletlerine büyük bir özen ile tanıtmaya çaba harcadıklarını belirtti.

Nevşehir’in sadece birkaç yıllık geleceğini değil, yüzyıllık ihtiyaçlarını da göz önüne alarak hedefler belirlediklerine dikkat çeken Sunar, şöyle konuştu

“Özellikle son 10 yıl içerisinde Nevşehir’in modern ve çağdaş bir kent görünümüne kavuşması için Hükümetimiz, Belediyemiz, ve tüm teşkilatlarımızla birlikte büyük emekler verdik. Halkımızın istek ve beklentilerinin de Nevşehir’in sahip olduğu değerler ışığında hızlı bir gelişme ve kalkınma hamlesi içerisinde olması da bizleri daha da bir cesaretlendirmektedir.  AK Parti Hükümetimizle birlikte birbiri ardına ortaya konulan yatırımlarla bir yanda çevresel düzeyde alt yapının daha dinamik hale getirilmesi ve buna bağımlı olarak da üst yapıda da çevre ile uyum içerisinde, modern ve çağdaş yapılanmaya gidilmektedir.

Nevşehir sadece birkaç yıllık geleceğini değil, yüzyıllık ihtiyaçlarını da göz önüne alarak hedefler belirlemektedir. Bu hedeflere ulaşılma yönünde AK Parti olarak kararlı, azimli ve gayretli bir çalışmanın her alanda ortaya koymak için çaba harcıyoruz.

Gelecek yıllarda Nevşehir’in sağlıklı gelişim ivmesini kazanması, başta Eğitim olmak üzere kültür, sanat, sosyal etkinliklerin artması ve  ekonomik anlamda da turizm, ticaret, tarım ve sanayi ile birlikte  başlı başına bir dünya kenti konumuna  geleceğine inanıyoruz. Nevşehir her alanda hizmetlerin en iyisine layıktır. Nevşehir için önümüzün açık olduğunu tüm içtenliğimle ifade ediyorum. Her geçen gün her alanda artan potansiyellerimiz, bizleri daha güçlü ve daha dinamik hale getirmektedir. Nevşehir’in geleceği daha da aydınlık olacaktır. Nevşehir’imizin 20 Temmuz 1954’te Bakanlar Kurulu kararı ile il oluşunun 59. Yılını kutluyorum”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.