banner461
banner195

Sütçü’nün Gözü Saman Fiyatlarında

Nevşehir’de Süt üreticilerinin gözü kulağı saman fiyatlarında. Fiyatların artmaması Süt Üreticilerinin en büyük temennisi durumunda.

 Sütçü’nün Gözü Saman Fiyatlarında
06 Mayıs 2014 Salı 16:09

banner143
banner134

 Sütçü’nün Gözü Saman Fiyatlarında

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Süt üreticilerinin gözü kulağı saman fiyatlarında. Fiyatların artmaması Süt Üreticilerinin en büyük temennisi durumunda.

Günümüz koşullarında süt fiyatlarının normal düzeyde bulunduğuna dikkat çeken Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, Saman fiyatlarının artmasından endişe ettiklerini dile getirdi.

Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de yaşanan kuraklık ve beklenen yağışların bir türlü alınamaması gibi nedenlerle saman fiyatlarının Süt Üreticilerini çok yakından ilgilendirdiğine dikkat çeken Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, ilimiz genelinde kayıtlı 4 bin dolayındaki süt üreticisinin saman fiyatlarını dikkatle takip ettiğine işaret etti.

Turhan, “Şu an süt fiyatları 0.95 Kuruş ile 1.050 TL seviyesinde. Fiyatların artamaması Üreticilerimizin menfaatine. Bu nedenle ülkemiz genelinde ve Nevşehir’de yaşanan kuraklık ve yağışların mevsim normallerinin altında olması gibi nedenlerle süt saman fiyatlarının artmaması en büyük beklentimiz. İnşallah bu süreç üreticilerimizin menfaatine sonuçlanır” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.