banner461
banner195

Suvermez Kasabası Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden Örnek Proje

İstanbul'da yaşayan Suvermezliler tarafından kurulan Suvermez Kasabası Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, Nevşehir'in Derinkuyu ilçesine bağlı Suvermez beldesinde 200 bin metrekare alan ağaçlandırılacak.

Suvermez Kasabası Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden Örnek Proje
10 Aralık 2013 Salı 18:24

banner143
banner134

 Suvermez Kasabası Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Yücel yaptığı açıklamada, İstanbul'da yaşayan Suvermezliler veNevşehir'de bulunan beldeleri için bu güne kadar bir çok projeyi hayata geçiren derneklerinin Suvermez beldesindeki Alınkaya mevkiinde bulunan 200 bin metrekare alanın ağaçlandırılması için çalışmalara başladığını kaydetti. İlk etapta 63 bin metrekare alanın dikenli tellerle çevrilerek içerisine çeşitli türlerde bin 500 fidan diktiklerini söyleyen Yücel, bu alandaki fidanların sulama ve bakımı için deSuvermez Belediyesi ile gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade etti. Geriye kalan 140 bin metrekare alanın ağaçlandırılması için dernek olarak "Bir fidanda sizin olsun" kampanyası başlattıklarını açıklayan Yücel, kampanyaya katılmak isteyen Suvermezlilerin 5 TL karşılığında bu alanda bir fidan dikilmesine katkı sağlayabileceklerini belirtti. Kampanya çerçevesinde toplanan paralarla 2014 yılının Nisan ayında bu alanda yeni fidanların dikileceğini aktaran Yücel: "Kampanyaya hemşehrilerimizin şimdiden büyük ilgisi var. Onların desteği ile doğduğumuz topraklarda 200 bin metrekare bir alanı ağaçlandıracağız ve bu alanı ormanlık hale getireceğiz. Bizlere dersek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Osman Aytekin Haberi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ömer yavuz - 4 yıl önce
burdan tüm yetkililere savcılıklara suç duyurusunda bulunuyorum ağaçlandırdıkları yer meradır pazarteside önce kaymakama çıkacam dikkate alınmassa avrupa insan hakları mahkemesine kadar gidecem bizim çobanlar sürülerini nerede güdecek bunlarıda düşünün biraz