banner461
banner195

Tahtalı Kahve Yıkılırken Nerdeydi Onlar?

Son Yıllarda Nevşehir belediyesine yöneltilen en önemli eleştirilerin başında Kale ve Civarındaki mahallelerdeki kentsel dönüşüm uygulamaları başta geliyor.

Tahtalı Kahve Yıkılırken Nerdeydi Onlar?
25 Eylül 2014 Perşembe 17:01

banner143
banner134

 Tahtalı Kahve Yıkılırken Nerdeydi Onlar?

NEVŞEHİR(MHA) Son Yıllarda Nevşehir belediyesine yöneltilen en önemli eleştirilerin başında Kale ve Civarındaki mahallelerdeki kentsel dönüşüm uygulamaları başta geliyor.

30 Mart 2014 Tarihinde yapılan yerel seçimlerin de en önemli konularından biri olan Kale ve Civarındaki mahallelerdeki kentsel dönüşüm ve bu uygulamalar çerçevesinde yıkılan evler konusunda yapılan eleştirilere bir başka boyut kazandıran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, eski Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Tahtalı kahve yıkılırken kendisine ve belediyeye bu konuda eleştirilerde bulunanların nerede olduğunu sordu.

2004 Yılında göreve geldiklerinde söz konusu alanın ne durumda olduğunun fotoğraflarının kamuoyu ile paylaşıldığını belirten Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “O binalar sadece bizim dönemimizde mi yıkılmış. Bende oradaki binaların tek tek fotoğrafları var. Biz oradaki eski ve yeni durumu fotoğraflarla ortaya koyduk. O işlerden hala birileri ekmek çıkarmanın gayretinde. Ama o işlerden kimseye ekmek yok. Nevşehir’in kültürüne sahip çıkan bir anlayış sergiliyoruz. Oradaki tarihi eserlerin, evlerin, çeşmelerin korunması için yoğun çaba sarf ediyoruz. O bölgedeki çalışmalar bir bütün halinde yapılacak. Ama bu boyacı küpü değil ki bir anda batırıp çıkarasınız. İnşallah biz orayı İlimize de Ülkemiz turizmine de kazandıracağız” açıklamalarında bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirin bağrındaki genc - 4 yıl önce
doğmamıştım
Avatar
doğrular bunlar başkan - 4 yıl önce
yıkmaması gereken tarihi binaları koruyamazsan eleştirilirsin, hatanı kabul et.
Avatar
doğma büyüme has nevşehirli - 4 yıl önce
sayın başkan tamam işiniz kolay değil ona eyvallah ama bu kadar uzun sürmemeliydi bence bu iş artık kabak tadı verdi bir an önce yapılması lazım oranın sadece yıktınız bıraktınız yıllarca duruyo lütfen elinizi çabuk tutun !!!
Avatar
Tahtalı kahve - 4 yıl önce
Ben biraz yıkılmıştım aşınmalardan dolayı, geri kalanıda insanlara zarar vermesin diye belediye tarafından temizlenmeşti...
Avatar
ibrahim içaçan - 4 yıl önce
ey nevşehirli tahta kahvehane yıkılırken sesini çıkarmarsın sayın başkanın yaptıklarını eleştirirsin el insaff nevşehiri nevşehir yapan hasan ünver milleti çöplükten kurdardı adam daha ne yapsın uyanın artık uyanın
Avatar
özrü kabahatinden büyük - 4 yıl önce
şunumu anlamak lazım benden öncekiler tarihi katletti kimsenin gıkı çıkmadı bende kalanı yokettim geçmiş olsun
Avatar
nevsehirin bağrındaki genc - 4 yıl önce
doğmamıştım diyoz hala muhabbet yapıyonuz dağılın
Avatar
akpartili nevsehirli - 4 yıl önce
oradan kimsenin birsey cikardigi yok hasan pasa. Demogoji yapmayi iyi biliyorsun. Senin kanini biliyor bu nevsehirli ve ak partili ben.. Agzin iyi laf yapip milldte yalan konusup bu milleti kandirmaya calisma.