banner461

Tanrıver : 15 Temmuz Demokrasi Tarihinin En Kutlu Direnişlerinden Birisi’

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “15 Temmuz 2016 gecesi aziz milletimiz verdiği varoluş mücadelesi ile dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini göstermiştir”dedi.

banner503
Tanrıver : 15 Temmuz Demokrasi Tarihinin En Kutlu Direnişlerinden Birisi’
13 Temmuz 2017 Perşembe 10:27

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “15 Temmuz 2016 gecesi aziz milletimiz verdiği varoluş mücadelesi ile dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini göstermiştir”dedi.
Eli kanlı Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıl dönümü münasebeti ile bir mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “Necip milletimiz asker kıyafetli teröristler karşısında çalınmak istenen iradesine, sadece ellerinde Türk Bayraklarını alarak, bayrağına vatanına devletine demokrasisine Cumhurbaşkanımıza Hükümetine, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve şanlı tarihine sahip çıkmıştır” dedi..
15 Temmuz 2016 gecesi Ankara ve İstanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızan bir grup hain tarafından  darbe kalkışmasının başlamasıyla birlikte Türk Milleti’nin kendine yaraşır demokratik bir anlayışla meydanlara çıkarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de darbelere karşı olduğunu gür ses ile haykırdığını ifade eden Tanrıver, şöyle konuştu;
“Darbe girişiminin başlamasıyla birlikte büyük Türk Milleti’nin kahraman evlatları cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazmışlardır. Hainlerin açtıkları ateş sırasında şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimiz  hiç şüphesiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişiminde yaralanan gazilerimiz de bu milletin gönlünde ilelebet yaptıkları kahramanlıklarla anılacaktır. 15 Temmuz 2016 gecesi aziz milletimiz verdiği varoluş mücadelesi ile dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini göstermiştir.  Türkiye’nin demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı yok etmeyi hedefleyen vatan hainleri, Cumhurbaşkanımızve   Başkomutanımız sayın  Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi de  milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla hüsrana uğratılmış ve bu olayın müsebbipleri Türk adaletine teslim edilmiştir.”
Tanrıver, 15 Temmuz 2016 tarihinin darbeye karşı milletimizin şahlanışının simgesi haline geldiğini belirterek; “Hain darbe kalkışması sırasında şehit olan kardeşlerimiz, yüreklerimizde ilelebet  yaşayacaktır.   Onlar bu vatan uğruna şehit ve gazi oldular. Onlar bizlere Devlet ve millet kenetlenmesini bir kez daha gösterdiler. Tıpkı Çanakkale destanında olduğu gibi bu ülkeyi bize vatan yapan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’ dan rahmet,  ailelerine sabır niyaz ederken, bu uğurda gazi olan kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum” diye konuştu.
 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.