banner461
banner195

Tanrıver, “Nevşehirli hemşehrilerimiz darbecilere gereken dersi verdi”

Ak Parti İl Başkanı Tanrıver,"Nevşehirli Hemşehrilerimiz Dimdik Durarak Darbecilere Gereken Dersi Verdi" Dedi

Tanrıver, “Nevşehirli hemşehrilerimiz darbecilere gereken dersi verdi”
16 Temmuz 2016 Cumartesi 13:14

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, dün bir grup vatan haini tarafından gerçekleştirilen kalkışma hareketine büyük Türk milletinin ve Nevşehirli vatandaşların gerekli dersi verdiğini belirtti.
AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016 gecesi Ankara ve İstanbul’da Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sızan bir grup hain tarafından başlatılan darbe kalkışmasının önlendiğini belirtti. Darbe kalkışmasının başlamasıyla birlikte Türk Milleti’nin kendine yaraşır demokratik bir anlayışla meydanlara çıkarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de darbelere karşı olduğunu gür ses ile haykırdığını ifade etti.
Gelişmelerin başlamasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binalı Yıldırım ve hükümet üyeleri ile birlikte ülkemizin tüm kurum ve kuruluşları ile görevlerinin başında bulunduğuna dikkat çeken Tanrıver, güvenlik birimlerinin olağanüstü bir gayret içerisinde , hainlerin emellerini boşa çıkarttığını kaydetti.
Tanrıver, bir grup vatan hainin açtığı ateş sonrasında şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize Allah’dan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.
Tanrıver şöyle konuştu : “Şerefli ordumuzun içerisine sızan bir grup vatan haininin yaptığı kalkışma tamamen bertaraf edilmiştir. Demokrasi dışı bu gelişmelerden beslenmeyi alışkanlık haline getiren bir avuç vatan haini de mutlaka gerekli cezalara çarptırılacaktır. Dün geceden beri sadece Nevşehir’imiz değil, tüm ülke insanlarımız sokaklarda sabahlamışlardır. Milli iradeye sahiplenen değerli halkımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşanan bu kalkışmada şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’dan rahmet,yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.