banner461
banner195

Tanrıver; “O’nu anlamalı bütün insanlığa anlatmalıyız”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “ kainatın efendisi yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’in doğum günü olarak tüm İslam aleminde idrak edilen Mevlid Kandilin’de O’nu anlamalı insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Tanrıver; “O’nu anlamalı bütün insanlığa anlatmalıyız”
01 Ocak 2015 Perşembe 15:08

banner143
banner134
 AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER; “O’NU ANLAMALI BÜTÜN İNSANLIĞA ANLATMALIYIZ”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, “ kainatın efendisi yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’in doğum günü olarak  tüm İslam aleminde idrak edilen Mevlid Kandilin’de O’nu anlamalı insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Mevlid Kandilinin, Peygamber Efendimiz’in tüm zamanlara hitap eden ve insanlığa yol gösteren evrensel mesajlarını değerlendirmemiz açısından önemli bir gün olduğunu vurgulayarak; “başta Nevşehirli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Tanrıver, bu gecenin birlik ve beraberliğimizin artmasına, kardeşliğin ülkemizde ve Dünya’da artarak devam etmesine, yaşanan insanlık dramlarının son bulmasına vesile olmasını dileyerek açıklamasına şöyle devam etti:

“Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid kandilini tebrik ediyor, bu gecenin başta ilimize, ülkemize, Müslüman âlemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan diliyorum. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Mevlid Kandili’nde bu sevgimizi daha da derinleştirip, yüreklerimizde yaşayarak bu geceyi idrak ediyoruz. Bir kez daha tüm halkımızın Mevlid Kandilini tebrik eder, bu düşüncelerle, Mevlid Kandili’nin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.