banner461
banner195

Tarihi Birikime Kim, Ne Zaman Sahip Çıkacak?

Nevşehir Belediyesinin bir dönem sahip çıkmayı planladığı il merkezindeki 30 dolayındaki tarihi kültür mirası niteliğindeki çeşmelerin ne zaman, kim tarafından sahiplenileceği sorusuna bir yanıt bulunabilmiş değil.

 Tarihi Birikime Kim, Ne Zaman Sahip Çıkacak?
26 Aralık 2014 Cuma 16:25

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesinin bir dönem sahip çıkmayı planladığı il merkezindeki 30 dolayındaki tarihi kültür mirası niteliğindeki çeşmelerin ne zaman, kim tarafından sahiplenileceği sorusuna bir yanıt bulunabilmiş değil.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde hassasiyetle durduğu bilinen tarihi çeşmelerin onarımı ve yeniden faal duruma getirilmesi konusunda bölge koruma kurulu ya da anıtlar yüksek kurulu gibi kurumların ne yaptığı da koskoca bir soru işareti durumunda.

Tahtacami mahallesinde bulunan tarihi çeşme de il merkezindeki birçok çeşme gibi içler acısı bir durumda. Yılların yıprattığı ve artık virane görüntüsünden başka çevreye bir katkı sağlamayan tarihi çeşme de ilimiz merkezinde yeniden kültür mirasımıza kazandırılmayı bekleyen çeşmelerden sadece biri.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vebal vebal - 3 yıl önce
kentsel dönüşüm adıyla yıkılan tam on üç mahalle artık tarihten silindi beldik raşitbey memişbey musa paşa sekili tahta camii dere kapucubaşı cami cedid cami atik bunun sorumlusu iki cihanda vebal altındadır şehre acımayın çeşmeye mi acır bunu yazarken üzüntüden ağlıyorum
Avatar
Amatör tarihci - 3 yıl önce
memiş bey mahallesi'nin adı nereden geliyor çok araştırdım bilgi bulamadım bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın
Avatar
memati - 3 yıl önce
durmak yok yıkmaya parke döşemeye devam.adı üstünde markaköy
Avatar
Ortadirek - 3 yıl önce
Ne yapilmasi eskimis zaten yikilsin imara acilsin bina dikilsin... Yikima dewam edilsin