banner461
banner195

Tarım çocuk kampı düzenlendi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca "Çocuk Tarım Kampı" adı altında ilköğretim 4. Sınıf öğrencilerine, doğa bilinci çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 19 Mayıs İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencilerine yönelik bir kamp etkinliği gerçekleştirildi.

Tarım çocuk kampı düzenlendi
16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:03

banner143
banner134

"Lider Çocuk Tarım Kampı" uygulaması kapsamında öğrencilere kamp programı gereğince; "Yenilenebilir Yabani Bitki Türleri" konusunda  eğitimler verilerek Tarım alanları, sulama çalışmaları, saksı denemeleri, hayvancılık işletmeleri, işleme tesislerine yönelik gezi etkinlikleri düzenlendi.
Kamp programı sonrası Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde düzenlenen kapanış etkinliğine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaş, 19 Mayıs İlköğretim Müdürü Halil Demirkol, Kamu Kurumları, Daire Amirleri, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, STK Temsilcileri, Öğrenciler ve davetliler katılım sağladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, yapılan etkinlikler ve geziler neticesinde çocuklara; doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermeyi amaçladıklarını söyledi.
Çocuk ve gençlere tarımsal faaliyetleri tanıtma ve sevdirmenin doğal kaynakların korunmasının önemini kavramalarını sağlamanın önemli olduğunu da kaydeden Yılmaz, kamp boyunca yapılan etkinlik, deney, gezi ve gözlemlerle çocukların tarıma ilgisini artırmayı da sağlamaya çalıştıklarını söyledi.
Daha sonra öğrencilerin kamp boyunca yapmış olduğu resimler, el becerileri, saksıda sebze çalışmaları, fotoğraflarının yer aldığı sergi gezildi.


Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.