banner461
banner195

Tarım Sigortanızı Mutlaka Yaptırın

Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, Nevşehir’de 700 dolayında çiftçinin zarar gördüğü don felaketinin ardından bir kez daha önemi anlaşılan tarım sigortası konusunda çiftçinin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduklarını da belirtti.

Tarım Sigortanızı Mutlaka Yaptırın
22 Ağustos 2014 Cuma 11:25

banner143
banner134

 Başınıza Bir Felaket Gelmeden Sigortanızı Yaptırın

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, Nevşehir’de 700 dolayında çiftçinin zarar gördüğü don felaketinin ardından bir kez daha önemi anlaşılan tarım sigortası konusunda çiftçinin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduklarını da belirtti.

Tarım sigortasın % 50’lik bölümünün devlet tarafından karşılandığını ve diğer bölümünün ise çiftçilerden hasat sonrasında tahsil edildiğini kaydeden Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekiz, “Felaketlerin ardından sigortayı hatırlamak doğru değil. Çiftçilerimizi bu konularda bilgilendirmek üzere çalışmalarda bulunuyoruz. Çiftçilerimiz ihmalkarlık yapmadan yüzde 50’lik bölümünü devletin karşıladığı tarım sigortalarını bir an önce yaptırmaları uyarısında bulunuyoruz. Nevşehir Ziraat odamızda da tarım sigortaları yapılmaktadır” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.