banner461
banner195

Tasfiye Edilmeyen AŞ ve LTD’lerin Kayıtları Siliniyor

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Ticaret Sicil Müdürlüğünden yapılan açıklamada, münfesih sayılmasına ve olmasına rağmen tasfiye edilmemiş Anonim ve Limited şirketlerin sicil kayıtlarının silinmesi çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Tasfiye Edilmeyen AŞ ve LTD’lerin Kayıtları Siliniyor
28 Eylül 2013 Cumartesi 12:33

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Ticaret Sicil Müdürlüğünden yapılan açıklamada, münfesih sayılmasına ve olmasına rağmen tasfiye edilmemiş Anonim ve Limited şirketlerin sicil kayıtlarının silinmesi çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklama Şöyle ; ”Odamız bünyesinde faaliyet gösteren Ticaret Sicil Müdürlüğü birimimizce, 30 Aralık 2012 tarihinde yayınlanan tebliğ uyarınca; Münfesih Olmasına veya Sayılmasına Rağmen Tasfiye Edilmemiş Anonim ve Limited Şirketler İle Kooperatiflerin Tasfiyelerine ve Ticaret Sicili Kayıtlarının Silinmesine ilişkin işlemlere müdürlüğümüzce başlanmıştır. Anılan tebliğ uyarınca; Müdürlüğümüz kayıtlarımızın tetkiki neticesinde tebliğde belirlenen şartları sağlayan Anonim, Limitet şirketler ve kooperatiflerin en son tescilli adresleri ve yetkililerine yapılacak ihtar ile şirketin ya da kooperatifin tasfiyeye sokulması talep edilecek. Şirket ya da kooperatifin tescilli adresine ve yetkililerine yapılan ihtar, aynı gün itibari ile ticaret sicil gazetesine gönderilecek ve ihtar yapılan şirket ve kooperatif listesi odamız internet sitesinde koyulacaktır. Yapılan ihtara cevap vermeyerek şirket ya da kooperatifi tasfiyeye sokmayanların ünvanları ticaret sicilden resen silinecektir. Odamızca belirlenecek olan şirket ve kooperatiflerin haricinde, anılan tebliğe göre  münfesih duruma düşmüş olan şirket yada kooperatiflerin, devam eden davalarının olmadığını gösterir evraklar ile birlikte müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir”.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.