banner461
banner195

Tatlarin Kasabasına Taziye Evi yapılıyor

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Tatlarin kasabasında Belediye Taziye Evi İnşaatı başlatarak Ferhat Adıyaman Başkanlığında sosyal alanda bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Tatlarin Kasabasına Taziye Evi yapılıyor
08 Mayıs 2014 Perşembe 20:48

banner143
Tatlarin Belediyesi Taziye Evinin Yapımına Başladı
İlgili Galeriye Git
banner134
Tatlarin Belediyesi Tatlarin kasabasında bir ilke daha imza atarak yakınlarını kaybeden vatandaşların taziyelerini kabul edebilecekleri Taziye Evi’nin inşaatını başlattı. 
Belediye Başkanı  Ferhat Adıyaman, Taziye Evi inşaatını başlatarak Tatlarin’de Sosyal Belediyecilik anlayışı ile bir ilke daha imza atıklarını belirtti. “Ölümün ne zaman geleceğini bilinmez. Bunun hayatın bir gerçeği olduğunu akıllardan çıkarmamak gerekir” ifadelerini kullanan Tatlarin Belediye Başkanı  Ferhat Adıyaman ,“Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımız bir yandan kaybının hüznünü yaşarken öbür yandan da vefat eden kişi için mevlit gibi cemiyetler düzenleyerek, ölen kişiye dua ediyorlar. Bizde Belediye olarak vatandaşlarımızı acılarını yaşadıkları sırada onları telaşından kurtarmak, cemiyetlerini temiz modern bir yerde gerçekleştirmelerini sağlamak istedik.  Bu amaçla Tatlarin Belediyesi olarak Taziye Evi inşaatını başlattık” dedi.

 

Tatlarin Belediyesinin bu yapıyı vatandaşın hizmetine sunmasıyla kaybedilen değerlerin tekrar gün yüzüne çıkacağını da vurgulayan Başkan Ferhat Adıyaman, “Mutlu günlerde olduğu gibi acı günlerde de yan yana olmak insanlığın gereğidir. Tatlarinde taziye evi eksikliği bize gelen talepler arasında yoğunlukta yer alıyordu. Bu talepleri göz önünde bulundurarak Taziye evinin yapım çalışmalarını başlattık. Yapımına başlanan taziye evi projemizde en önemli amacımız vatandaşımızın taziye ve hayır işlerinizi organize ve kolay bir şekilde yapabilmeleridir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
atmaca - 4 yıl önce
Hayirli ugurlu olsun, birde dugun salonu ihtiyaci var ins.kisa zamanda oda gerceklesir.
Avatar
coco - 4 yıl önce
Helal sana baskanim daha da daha yakisir sana gorevinde basarilar
Avatar
ecevit citak - 4 yıl önce
Hayirli ugurlu olsun sayin beledoye baskanimiz ercan dan da acigole istiyoruz dugun salonuu