banner461

Teravih Namazını Kıldıracak İmam İstiyorlar

Nevşehir’de ramazan ayının başlamasıyla birlikte camilerdeki din görevlisi eksiklikleri de gündemdeki sıcaklığını koruyor.

banner503
Teravih Namazını Kıldıracak İmam İstiyorlar
26 Haziran 2014 Perşembe 17:49

banner143
banner134

 Teravihi Kıldıracak İmam İstiyorlar

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de ramazan ayının başlamasıyla birlikte camilerdeki din görevlisi eksiklikleri de gündemdeki sıcaklığını koruyor.

Edinilen bilgiye göre Derinkuyu ilçesine bağlı Güneyce köyü halkı defalarca ilgili makamlara konuyu iletmelerine rağmen henüz teravih namazlarını kıldıracak bir imam bulamadılar. Ramazan ayı süresince köydeki tek camide imam’ın bulunmaması nedeniyle ne yapacağını şaşıran köy halkı 11 ayın sultanı Ramazan ayında imamsız kalmaktan yana tedirgin.

İl Müftülüğünün Güneyce halkının bu talebine neden cevap vermediği, Güneyce köyü halkının ramazan ayı süresince köydeki tek camide İmam bulunmadığı için ne yapacağı merak konusu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hoca - 6 yıl önce
köye gelen imamı şikayet ederlerse öyle olur işte kimse gitmiyor oraya..olur olmaz bir konudan dolayı hemen imam şikayet ediliyor..
Avatar
derinkuyulu - 6 yıl önce
köyün nüfusu kaçmış..? koca köyde bir imam yetiştirememişlermi..?
Avatar
Güneyce köyü - 6 yıl önce
köyden hiç mi yokmuş teravih kıldırabilecek niteliklere sahip insan, çok yazık.
Avatar
Ali.ihsan erbaşi - 6 yıl önce
Ne alaka hoca köye geliyor köyun durumuna bakiyo hoşuna gitmiyorsa birakıp kabul etmiyorlar aceba köy ufak oldugundan sosyal hayat olmadiğini kanaat getirerek gelmiyorlar bu şikat etmek mi oluyor siz herseyi çok iyi biliyorsunuzya devam edin.