banner461
banner195

TES’den KPSS’ye Gireceklere Başarılar

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı hafta sonunda KPSS a GRUBU VE Öğretmenlik sınavlarına girecek olan adaylara başarılar diledi.

TES’den KPSS’ye Gireceklere Başarılar
03 Temmuz 2015 Cuma 15:17

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı hafta sonunda KPSS a GRUBU VE Öğretmenlik sınavlarına girecek olan adaylara başarılar diledi.

Konuyla ilgili yayınlanan açıklamada; “Öğrenci seçme ve Yerleştirme Merkezi tüm ülkede olduğu gibi Nevşehir İlinde de sınav yapacak. Öğrenci seçme ve Yerleştirme Merkezi tüm ülkede olduğu gibi Nevşehir İlinde de 2015 KPSS A Gurubu ve Öğretmenlik sınavı yapacak. 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde dört oturum şeklinde yapılacak sınav sonuçları  sınav tarihinden itibaren iki yıl geçerli olacakken, öğretmen adayları için KPSS'de elde edilecek puanın geçerlilik süresi ise bir yıl olacak. Bu sınavın sonuçları, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen kadrolarına yapılacak atamalarda da kulanılacakken, Öğretmen kadroları için bu sınava başvuran adaylar, sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi, Öğleden Sonra oturumlarına ve alanlarına bağlı olarak 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine katılmak zorunda olacaklardır. Son derece önemli ve hayati değere sahip sınav Nevşehir Üniversitesi Sınav merkezi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilecektir. Ülke genelinde bir milyon lisans mezunu işsiz gencin bulunduğu , 350 Bin atanmayı bekleyenöğretmen adayının bulunduğu ülkemizde  yapılacak sınavın değeri ve önemi ortaya çıkmaktadır. Hafta sonu yapılacak bu önemli sınava Nevşehir İlinde çok sayıda gencin sınavda yerini alması bekleniliyor. Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi olarak sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.