banner461
banner195

Tohum Otizm Vakfı'ndan Nevşehir’de Seminer

Tohum Otizm Vakfı Nevşehir’de düzenlenecek seminerlerde, öğretmen ve ailelere otizm konusunda eğitimler verecek!

Tohum Otizm Vakfı'ndan Nevşehir’de Seminer
07 Aralık 2017 Perşembe 15:09

banner143
banner134
Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 12 – 13 Aralık’ta aileler, eğitimciler ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek olan seminerlerde, otizm konusunda uygulamalı eğitimler verilecek.
Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlerine yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimleri ile bu kez Nevşehir’deki aile, eğitimci ve üniversite öğrencileriyle buluşuyor. Seminerler aracılığıyla, otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenler ve üniversite öğrencilerine otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.
Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ile sürekli ve yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık %50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.
Nevşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile 12 – 13 Aralık’ta düzenlenecek seminerde ‘Otizmli Çocuklara İletişim Becerisi Kazandırma’, ‘Otizmli Çocuklara Özbakım Becerilerinin Öğretimi’, ‘Otizmli Çocuklara Bağımsızlık Kazandırma’, ‘Problem Davranışlar ve Başa Çıkma Stratejileri’ ve ‘Gelişimsel Yetersizlik Gösteren Çocuk Ailelerinin Eğitimi’ konuları anlatılacak ve uygulamalı eğitimler verilecektir.
Tohum Otizm Vakfı Hakkında:
Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, "Otizm Spektrum Bozukluğu ve Yaygın Gelişim Bozukluğu" olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütmektedir.
Daha fazla bilgi için: Filiz Bozkan / filiz.bozkan@tohumotizm.org.tr 212 244 7500 / 546 629 90 48


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.