banner461
banner195

Topaç köyü yeni yoluna kavuşuyor

Nevşehir İl Özel İdaresi yol yapım onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu defa Acıgöl İlçesi Topaç Köyüne yapılacak olan yeni yol çalışmalarına hızla ağırlık veriliyor...

Topaç köyü yeni yoluna kavuşuyor
27 Mart 2015 Cuma 23:59

banner143
banner134
Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Sayın Süleyman ÖZGÜN, Genel Sekreter İsmail CİHAN, Acıgöl Belediye Başkanı  Ercan ERTAŞ, Acıgöl İl Genel Meclis Üyeleri:  Musa MUTLU  Abdüsselam GÖLTAŞ ve İl Özel İdaresi Teknik Elemanları, Acıgöl İlçesi Topaç Köyü yeni yol çalışmaları için yerinde incelemelerde bulundular.


İl Özel İdaresi büyük bir gayretle yol yapım onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu defa Acıgöl İlçesi Topaç Köyüne yapılacak olan yeni yol çalışmalarına hızla ağırlık verilmektedir.
 
Merkeze bağlı İcik Köyü ile Acıgöl İlçesine bağlı Topaç Köyünü birbirine bağlayan ve köy halkının sürekli kullandığı Topaç Köyü yolu keskin virajlı ve dik bir yol olması nedeniyle zaman zaman ölümlü kazalara sebebiyet vermekte ayrıca kış mevsiminde karlanma ve buzlanma nedeniyle köy halkının ulaşımında sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sebeple İl Özel İdaresinin ekip ve ekipmanları ile yol güzergâhı değiştirme ve yol kodunun 20-60 m civarında düşürülme çalışmaları başlatılmıştır. Bu çalışmalara İl Özel İdaresi teknik elemanları yeni yol güzergâhında yaptığı ölçümler ile proje çalışmalarını kısa sürede tamamlayacaklardır. Proje çalışmaları ile birlikte hazırlanacak olan fizibilite raporu sonunda yolun güzergâhının değiştirilmesi suretiyle Topaç Köyünü virajsız ve kazasız yeni yoluna kavuşturmak için çalışmalar başlatılmıştır.

 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yazık - 3 yıl önce
yazık bi vatandaşın ayagına bak bir de bizimkilerin sanki paristen gelmişler
Avatar
:) - 3 yıl önce
:)
Avatar
MÜKEMMEL YORUM - 3 yıl önce
tok acin halinden anlamaz ayaklarinda cizme vatandaş ki cizmeli olanlar vatandaşa hizmet etmek için var vatandaş çamurda bunlar çizmeli