banner461
banner195

Turistin % 10’u Müze kart Kullandı

Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’deki tarihi ören yerlerini ziyaret edenler arasında müze Kart uygulamasına ilgi her geçen yıl daha da artıyor.

 Turistin % 10’u Müze kart Kullandı
17 Ocak 2015 Cumartesi 18:19

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli kültür turizmi merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’deki tarihi ören yerlerini ziyaret edenler arasında müze Kart uygulamasına ilgi her geçen yıl daha da artıyor.

Nevşehir Müzesi, Ürgüp Müzesi, Hacıbektaş-ı Veli Müzesi, Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafik Müzesi, Hacıbektaş Atatürk Evi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yer altı Şehri, Derinkuyu Yer altı Şehri, Çavuşin Kilisesi, Zelve Ören yeri, Açık Saray Harabeleri, St. Jean Kilisesi, Mazı Yer altı Şehri, Tatlarin Yer altı Şehri, Karanlık Kilise, El Nazar Kilisesi ile Mustafapaşa ören yerlerini 2014 yılı genelinde her 10 turistten birinin müze kartı ile gezdiği belirtildi.

Geçtiğimiz yılın genelinde müze Kartla bölgenin tarihi ve turistik merkezlerini gezen turist sayısı toplam turist sayısının % 10’unu oluşturuyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #müze #kart

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.