banner461
banner195

Türk Eğitim-Sen Sarıkamış Şehitlerini Dua ve Tekbirlerle Andı

Nevşehir'de Sarıkamış Şehitlerinin 103.yılı anısına Nevşehir Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Şühedanın İzinde” programına Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu ve üyeleri adına Şube başkanı Tayfur URGENÇ Katıldı.

Türk Eğitim-Sen Sarıkamış Şehitlerini Dua ve Tekbirlerle Andı
08 Ocak 2018 Pazartesi 09:52

banner143
banner134
Nevşehir'de Sarıkamış Şehitlerinin 103.yılı anısına Nevşehir Valiliği ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Şühedanın İzinde” programına Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu ve üyeleri adına Şube başkanı Tayfur URGENÇ Katıldı. Programda başlangıçtan bitiş noktasına kadar yaklaşık 8 km yürüyüşe  Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, MHP İl Başkanı İlhan KAYA, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Cihat Burak KORKMAZ, Gençlik Spor İl Müdürü Mustafa ÜNLÜER,  Kaymakamlar, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Vatandaşlar, Sporcular ve yüzlerce Genç katıldı.

Nevşehir Damat İbrahim Paşa Kapalı spor salonu önünde toplanan bir çoğu gençlerden oluşan kalabalık “Nevşehir Şühedanın İzinde” yürüyüşüyle Şehitliğe kadar dua ve tekbirlerle yürüdü. Şehitlikte Saygı duruşu İstiklal Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve Dua edildi.   Sonra Sarıkamış şehitlerinin anısına şehitlerimizin bir günlük aşı olan yağsız buğday çorbası ikram edildi. Şehitlik alanında sanatçı Ahmet Şafak’ın Sarıkamış altında Mehmet yatar ve Murat Evgin’in Şehit Türküsü defalarca çalındı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.