banner461
banner195

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası’nın inşaatı devam ediyor

Nevşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapımı planlanan Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası’nın inşaatı için gün sayılıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Nevşehir  Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası’nın inşaatı devam ediyor
31 Mayıs 2013 Cuma 13:12

banner143
banner134

 Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü hizmet binası,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi yanında,Nevşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak.

 

İnşaat çalışmalarının öncesinde,daha önceden kanalizasyon hattının 2 farklı noktada söz konusu alanın hemen altından geçmesi nedeniyle Nevşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri,bu alandaki kanalizasyon hattını ,inşaat alanının yakınlarındaki bir alana yönlendirmek için yoğun bir çalışmanın içerisine girdi.

Bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Nevşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği alan üzerinde TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatına başlanılacak.

 

Hizmet binasında idari ve sosyal mekanların yanı sıra 120 ve 250 kişilik konferans salonu ile TÜİK’in bilgi işlem yedekleme merkezi de modern hizmet binasında hizmete kazandırılacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.