banner461
banner195

Türkiye, NATO'dan çıkmalı

Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, düzenlediği basın toplantısında "Türkiye'yi ve Atatürk'ü düşman ilan eden NATO’dan çıkalım "dedi.

Türkiye, NATO'dan çıkmalı
26 Kasım 2017 Pazar 14:47

banner143
banner134
Vatan Partisi Nevşehir İl Başkanı Prof. Dr. Meliha Atalay, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’yi ve Atatürk’ü düşman ilan eden NATO’dan çıkalım çağrısında bulundu.
Atalay açıklamasında; “NATO'nun 16 Kasım 2017 Cuma günü Norveç'te yapılan "Trident Javelin 17=Üç Başlıklı Mızrak 17 Tatbikatı sırasında, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı ile, son Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi NATO Paktının Düşman tarafında yer alarak gösterilmiştir. Sonradan, bir Türk Subayı, Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt tarafından fark edilen bu vahim yazılar ekrandan silinse de, olay basit bir olay değildir. Hedef Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin yıkılmasıdır. Bilindiği gibi, Nisan 1949 yılında kurulan ve temel amacı da gelişmiş zengin ülkelerin güvenliğini bir ortaklık içinde savunmak olan NATO'ya, Türkiye 1952 yılında üye olmuştur. Bu ortaklık daha ilk etapta, Kore'ye gönderilen kahraman askerlerimizden 751'inin şehit olmasına mal olmuştur. NATO bir güvenlik ittifakı olsa da, dünyada ve Ülkemizde sayısız katliamın, darbenin, suikastın, tertip ve provokasyonların failidir, sorumlusudur. Çünkü özünde NATO, varsıl ülkelerin-Emperyalist sömürgecilerin yararına çalışmaktadır. Hiç şüphe yok ki 15 Temmuz 2016  FETÖ Darbesinin de arkasında F. Gülen dostu olan NATO'nun desteği vardır. Türkiye'miz bütün kurum ve TSK ile ABD'ye karşı ikinci (2.)Kurtuluş Savaşı veriyorken, FETÖ'yü, PKK/PYD'yi binlerce TIR dolusu silah, mühimmat vb ile destekleyen NATO'da kalmanın mantığı-gerekçesi ne olabilir?. Türkiye hemen NATO'dan ayrılmalıdır” açıklamalarında bulundu.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.