banner461
banner195

Türkiye Ürgüp Kaymakamı Balcı''nın Cumhuriyet Bayramı Konuşmasını Konusuyor

Ürgüp ilçesine yeni atanan ve yaklaşık bir haftadır görevde bulunmasına rağmen ilçe halkının sevgi ve takdirlerini kazanan Kaymakam Alper Balcı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümü kutlaması esnasında yapmış olduğu konuşma ile ilçe halkının bir kez daha beğenisini kazandı.

31 Ekim 2014 Cuma 21:40

banner143
banner134
Türkiye Ürgüp Kaymakamı Alper Balcı''nın Cumhuriyet Bayramı Konuşmasını Konusuyor... İşte o konuşma İzleyin Paylasın...!


Ürgüp ilçesine Yeni atanan ve yaklaşık bir haftadır görevde bulunmasına rağmen ilçe halkının sevgi ve takdirlerini kazanan Kaymakam Alper BALCI Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümü kutlaması esnasında yapmış olduğu konuşma ile ilçe halkının birkez daha beğenisini kazandı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıl dönümü etkinlikleri saat 13:00 de Kaymakam Alper BALCI nın Makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Hükumet Konağı önünde oluşturulan kortej eşliğinde ilçe Cumhuriyet Meydanına geçilerek kutlamalara burada devam edildi.

Cumhuriyet Meydanında Aziz Şehitlerimizin anısına yapılan Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından kürsüye gelen kaymakam BALCI katılımcılara hitaben yapmış olduğu konuşmasında;

‘’Kaymakamların Cumhuriyet Bayramı konuşmasını yapması zorunludur Şunu bilmenizi isterim ki; ben şu an karşınızda bu zorunluluktan dolayı bulunmaktan onur duyuyorum. Kaymakamların Cumhuriyet Bayramında konuşma yapmasının yegane sebebi şudur; Bağımsızlığımızın sembolü Bayrağımız ve varoluşumuzun sebebi Cumhuriyetimizin önemini, Devletin ve Hükumetin temsilcisi olarak çıkıp vatandaşlarına yani hizmetkarı olduğu halkına anlatmaktır. Sevgili öğrenci arkadaşlarım hiç dikkat ettiniz mi? Savcılarımızın unvanlarının başında Cumhuriyet Savcısı ibaresi geçer işte bunun da önemli bir sebebi var, Aynen Kaymakamların Cumhuriyet Bayramında konuşmasının önemli bir sebebi olduğu gibi. Bizlerin; Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşları ile Aziz Şehitlerimizin bu vatana vermiş olduğu hizmetin ne kadar önemli olduğunu sizlere hatırlatmak gibi bir yükümlülüğümüz var, işte onun için ben burada bu konuşmayı yapıyor ve bu konuşmayı yapabildiğim için onlara minnet duyuyorum.

Şimdi Müsaadelerinizle kendimce Cumhuriyeti tanımlayacağım sizlere.

Cumhuriyet; Şu anda buradaki yüreklerin Karaman/ Ermenek te atmasıdır, toprak altında kalmış olan 18 tane can, 18 işçimiz için.

Cumhuriyet; Daha üç gün önce Hakkari/ Yüksekova da acımasızca katledilen üç vatan evladı için kalplerimizin aynı frekansta buluşmasıdır.

Cumhuriyet; bu hazin olaydan bir hafta önce Bingöl meydanında Emniyet Müdürümüze yapılmış olan saldırıda kaybettiğimiz emniyet müdür yardımcımız için canımızın hep birlikte yanmasıdır.

Kıymetli Öğretmenlerim ve Öğrenciler ; Beni de sizler gibi Öğretmenim yetiştirdi, o öğretmenimin aklıma koyduğu düşüncelerle ben Kaymakam oldum, benim bir çok kahrımı çeken cefakar ve fedakar Cumhuriyet kadını öğretmenim Fatma Zehra KESİCİ, işte eğer bu öğretmenim benimle ilgilenmemiş olsaydı bugün ben buralara bu makama gelmezdim, İşte benim anladığım Cumhuriyet; Adananın Kuzgun Köyünden gelip Kaymakam olabilmektir.

Kıymetli Öğretmen arkadaşlarım unutmayınız ki sizlerde çok büyük veballer altındasınız, Sizlerinde bu yavrularımızı Cumhuriyetimize sahip çıkacak birer birey olarak yetiştirmeniz lazım.

Sizlere başımdan geçen bir olaydan daha bahsetmek istiyorum 12 yıl önce atandığım ilk görev yerimde ailevi sorunları olan bir öğrencimizle kendi olanaklarım doğrultusunda yakinen ilgilendim sonrada görevimiz gereği tayinimiz çıktı başka bir İlimize gittim, inanırmısınız, o gittim yerde bu öğrenci kardeşim beni buldu ve dedi ki ; ‘’Sayın Kaymakamım sizin vermiş olduğunuz destekle ben Üniversiteyi bitirdim ve şu an vergi müfettişi oldum’’ İşte Cumhuriyet bu.

Umut ediyorum, yıllar sonra buraya tekrar gelmek nasip olursa Öğretmen arkadaşlarımızla birlikte yetiştirdiğimiz öğrencilerimizden birisi yakama yapışıp; ben sizlerin sayesinde Doktor, Hemşire, Kaymakam, Belediye Başkanı, Mühendis oldum derse hatta en güzeli ben sizlerin sayesinde Cumhuriyet neferi oldum derse, işte o zaman bizler Vatanımıza, Cumhuriyetimize ve bu vatanın vatan olabilmesi için canlarını feda etmekten kaçınmamış Aziz Şehitlerimize olan borcumuzu yerine getirmiş olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Yaşasın Büyük Türk Milleti.

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

Ne Mutlu Türküm Diyene..!

Kaymakam BALCININ bu coşku dolu ve izleyiciler tarafından büyük alkış alan konuşmasının ardından Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Çerçevesinde yapılan Şiir-Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Yapılan Tören Geçişi ile ürgüp te yapılan kutlamalar sona erdi

Törenin ardından ilçe halkı Kaymakamını kucaklayarak Fotoğraf çektirme yarışına girdi. gördüğü ilgiden memnun olan ürgüp ün çiçeği burnunda kaymakamı  ''Türk Halkının Samimiyeti başka hiçbir ülke vatandaşında yoktur, onlar benim anam babam bacılarım bende onların kardeşi arkadaşı ve evladıyım diyerek duygularını dile getirdi.

Haber: Ömer KIVANÇ


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
bütün sosyal medyada paylaşılıyor bu konuşma. helal olsun sayın kaymakam alper bey'i doğuran anaya ve onu bugünlere taşıyan, yetiştiren öğretmenlere.. ülkemizin böyle insanlara çok ihtiyacı var.
Avatar
ürgüp ögrenci - 4 yıl önce
inş. otobus fiyatlarına bi bakarda ögrenciler için iyi makul bişey yapmaya çalışır
Avatar
ürgüp ögrenci - 4 yıl önce
inş. otobus fiyatlarına bi bakarda ögrenciler için iyi makul bişey yapmaya çalışır
Avatar
hasan hüseyin hasgül - 4 yıl önce
Sayin kaymakamim gözlerinden öpüyor. Başarılarının devamını diliyorum. Lazım türkiye cumhuriyetinde yasamaktan mutluyum. Me mutlu türkiyeliyim diyene..size ihtiyacımız var.
Avatar
Ahmet DEDEBAG - 4 yıl önce
Çok şukur ögretmeni anlayan kıymetini bilen birisi çıktı. Darısı daha büyük devlet büyüklerimizn başına....
Avatar
ürgüp - 4 yıl önce
türkiyenin yeni fenomeni ürgüp kaymakamı oldu.ülkenin her köşesinden tanıyanlarımız bizi arayıp kaymakam hakkında bilgi alıyorlar.
Avatar
ziyaret - 4 yıl önce
kısmetse aralık ayında nevşehir de olacağım.kaymakam beyi ziyaret edip teşekkürlerimi ileteceğim...
Avatar
Nebi - 4 yıl önce
kaymakamı bu kadar parlatıpda malum zevatın hedefi haline getirmeyin,hizmet değil itaat ve yağcılık isteyenler sadece trabzonda değil burada da var