banner461
banner195

"Türkiye'de Tek Kaynaktan Beslenen Tek İl Aksaray"

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, Aksaray'ın Türkiye'de elektrikte tek kaynaktan beslenen tek il olduğunu açıkladı.

06 Mart 2013 Çarşamba 17:55

banner143
banner134

 Kazazoğlu, Ağaçlı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 1 Mart'ta Konya'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katıldığı MEDAŞ Bölge Elektrik Dağıtım Toplantısı'nda Aksaray'ın durumunun da ele alındığını ifade etti.

 

Kazazoğlu "Aksaray da 1 indirici merkez var. Türkiye'de tek kaynaktan beslenen tek il Aksaray. Nevşehir'de 5 indirme merkezi var, Kırşehir'de 3'üncüsü yapılıyor. Konya'da yapılan toplantıda 2015 yılına kadar Aksaray merkeze 1, Ortaköy İlçesine 1 ve Sultanhanı beldesine 1 olmak üzere toplam 3 adet daha indirme merkezi yapılacak. TEİAŞ indirme merkezlerinin yapımını yatırım programına aldı" dedi.

 

Elektrik faturalarındaki bedellerin kendileriyle ilgili olmadığını da belirten Kazazoğlu, "Vatandaşlar bu konuyu yanlış biliyor. Elektriğin 1 kuruş veya 100 kuruş yapılmasını EPDK belirlemektedir. Elektrik fiyatı, kesme açma bedeli ve hangi bedel olursa olsun o bedel EPDK tarafından tespit edilip yönetmelikle yayımlanan bedeldir. Biz onun dışında vatandaştan bir kuruş almamız mümkün değil" diye konuştu.

 

Kazazoğlu, 2015 yılında bölgesel elektrik tarifesine geçileceğini ifade ederek, kayıp-kaçak oranlarının da bölgelere göre olacağını, faturalara yansıyan oranların bölgelerin kayıp kaçak oranlarına göre düzenleneceğini belirtti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
sayın kazazoğlu tamam tarife zam açma kapama bedelleri epdk dan yayınlanıyor peki ya epdk elektrik borcunu 2-3 gün geciktirenlerin elektriklerini ihbar yapmadan kapat kes sonrada ödeyince açma parası almı diyor. burada vurgulamak istediğimi anlamışsınızdır. 2-3 gün gecikme ve ihbarsız elektrik kesimleri