banner421
banner461
banner195

"Türkiye'de Tek Kaynaktan Beslenen Tek İl Aksaray"

MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu, Aksaray'ın Türkiye'de elektrikte tek kaynaktan beslenen tek il olduğunu açıkladı.


banner143
banner134

 Kazazoğlu, Ağaçlı Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, 1 Mart'ta Konya'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın katıldığı MEDAŞ Bölge Elektrik Dağıtım Toplantısı'nda Aksaray'ın durumunun da ele alındığını ifade etti.

 

Kazazoğlu "Aksaray da 1 indirici merkez var. Türkiye'de tek kaynaktan beslenen tek il Aksaray. Nevşehir'de 5 indirme merkezi var, Kırşehir'de 3'üncüsü yapılıyor. Konya'da yapılan toplantıda 2015 yılına kadar Aksaray merkeze 1, Ortaköy İlçesine 1 ve Sultanhanı beldesine 1 olmak üzere toplam 3 adet daha indirme merkezi yapılacak. TEİAŞ indirme merkezlerinin yapımını yatırım programına aldı" dedi.

 

Elektrik faturalarındaki bedellerin kendileriyle ilgili olmadığını da belirten Kazazoğlu, "Vatandaşlar bu konuyu yanlış biliyor. Elektriğin 1 kuruş veya 100 kuruş yapılmasını EPDK belirlemektedir. Elektrik fiyatı, kesme açma bedeli ve hangi bedel olursa olsun o bedel EPDK tarafından tespit edilip yönetmelikle yayımlanan bedeldir. Biz onun dışında vatandaştan bir kuruş almamız mümkün değil" diye konuştu.

 

Kazazoğlu, 2015 yılında bölgesel elektrik tarifesine geçileceğini ifade ederek, kayıp-kaçak oranlarının da bölgelere göre olacağını, faturalara yansıyan oranların bölgelerin kayıp kaçak oranlarına göre düzenleneceğini belirtti.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
sayın kazazoğlu tamam tarife zam açma kapama bedelleri epdk dan yayınlanıyor peki ya epdk elektrik borcunu 2-3 gün geciktirenlerin elektriklerini ihbar yapmadan kapat kes sonrada ödeyince açma parası almı diyor. burada vurgulamak istediğimi anlamışsınızdır. 2-3 gün gecikme ve ihbarsız elektrik kesimleri