banner461
banner195

Tüyler Ürperten Bu Görüntü İçin Şok İddia

İnsanı insanlığından utandıran görüntüler Nevşehir’in Gülşehir ilçesinden geldi.

Tüyler Ürperten Bu Görüntü İçin Şok İddia
07 Ocak 2015 Çarşamba 23:59

banner143
banner134

 GÜLŞEHİR BELEDİYESİ SOKAK KÖPEKLERİNİ “VUR EMRİ” Mİ VERDİ

 

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde vatandaşlar, köpeklerin belediye tarafından vurularak öldürüldükten sonra çöp aracında presleyerek attıklarını iddia etti.

 

İlçe merkezinde kaldırım üzerinde vurulduğu iddia edilen bir köpek temizlik işçileri tarafından alınarak çöp aracına atılma anı kameralara da yansıdı. Kamerayı fark eden temizlik işçileri, köpeğin canlı olduğunu, kalkmaması için çöp aracına atarak üzerini kapattıklarını ileri sürdü.

İlçe sakinlerinden Muhammet Yıldız ise, "Köpekleri bu şekilde alıyorlar içine atıyorlar. Bazen 3'er 3'er atıp presleyip götürüyorlar" dedi.

Görgü tanığı Muhammet Yıldız , "Köpekleri iğne ile vuruyorlar, çöp aracına koyarak pres yapıyorlar. 2-3 ayda bir köpeklerin hepsini böyle zehirliyorlar. Köpekleri hayvan barınaklarına götürsünler. Devlet bir kedi için itfaiye seferber ediyor, bunlar da burada zehirleniyor. Bunlarda barınaklara götürülsün, Nerede hayvan hakları İlçe kaymakamı neden sessiz duruyor o burada yaşamıyor mu, emniyet güçleri de bu olayları başka çare yok diye görmezlikten geliyor" diye konuştu.

 

Bu uygulamayı yapan bir belediye çalışanı ile yaptığımız görüşmede Vatandaşların köpeklerin saldırmasında rahatsız olduğunu ve Başkana bu konunun iletilmesi sonucu ilçede her zaman uygulanan bu yöntem ile köpekleri caddelerden ve sokaklardan temizlediklerini, emir kuluyuz biz ne denilirse onu yapıyoruz dedi.

 
Şimdi iddiaların merkezi Gülşehir Belediyesinden konuya ilişkin gerçek açıklama bekliyoruz.

 


 

 

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mrb - 4 yıl önce
Utanç verici mhp li belediye-baskanı köpek-vurdurmaz-sewerler-köpegi
Avatar
selam - 4 yıl önce
mhp başkana bu yakışırdı
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
bu ülkede soğuktan ve imkansızlıktan etkilenen birçok insan varken köpek barınaklarından bahsetmek biraz lüx oluyor. biz henüz insana refahı sağlayamadık siz hayvandasınız. akıl verenler yaptırsın barınağı ve dilediği kadar hayvanı korusun. hayvana zulümü savunmuyorum önce insan diyorum. bu devlete, belediyeye vergiyi parayı ödeyen insan ve önce insan hizmet almalı. sonra hayvanlara da gereken yardım yapılsın. insana nufus planlaması yapanlar hayvanların sayısını nasıl serbest bırakacak. yarın öbür gün hayvan sayısı insan sayısını geçecek.
Avatar
ayla - 4 yıl önce
belediyecilik anlayışını köpekleri zehirleme sanan zihniyeti 50 yıl önce geride bıraktık sanıyordum.
yazık ve yuuuuhhh
Avatar
yuuuuuuuuhhhhhh - 4 yıl önce
sokak hayvanlarına vakıf kuran ecdadın kemikleri sızlıyordur herhalde
Avatar
hb - 4 yıl önce
vursan bir türlü vurmasan şikayet ne olacak o zaman
Avatar
mrb - 4 yıl önce
İnsan-yada-köpek-diye-bi-ayrlm-olmaz-hakkın-huzurun-da-bu-dewlet-ve-bu-millet-mülteciyede-bakar-köpede-kurda-da-kusada-ne-verirsen-elinlen-o-gider-seninlen-
Avatar
mrb - 4 yıl önce
İnsanln-degeri-olmayan-bi-ortamda-itin-ne-önemi-var-diyenlere-diyecek-bisey-bulamlyorum-ne-yazıkki