banner461
banner195

Tuzköy’de Sorun Yok, Öğretmenevi İnşası Yakında Başlayacak

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy kasabasının yerel seçimlerle birlikte Gülşehir ilçesine bir mahalle olmasının kanserli bölgelerdeki çalışmaları aksatmayacağını, yeni öğretmenevi hizmet binasının ise en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Tuzköy’de Sorun Yok, Öğretmenevi İnşası Yakında Başlayacak
05 Mart 2014 Çarşamba 15:10

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy kasabasının yerel seçimlerle birlikte Gülşehir ilçesine bir mahalle olmasının kanserli bölgelerdeki çalışmaları aksatmayacağını, yeni öğretmenevi hizmet binasının ise en kısa sürede başlayacağını söyledi.

Başkan Balak’a Özel Teşekkür

Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy Kasabasında yaşanan kanserli bölge sorununun geçtiğimiz yıllarda ciddi bir şekilde yapılan mücadele ile bertaraf edilmeye çalışıldığını belirten Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, kanserli bölgelerin taşınması, yeni konutların yapılması gibi konularda büyük bir gayret gösteren Tuzköy Belediye Başkanı Ümit Balak’a da teşekkür etti.

Feralan, “Gülşehir ilçemize bağlı Tuzköy kasabamızda belirli mahallelerde yaşanan ve kansere neden olduğu belirlenen yapının bertaraf edilmesi, halkımızın bu alandan yeni yerleşim alanlarına taşınması konusunda sağ olsun Belediye Başkanımız Ümit Balak yoğun bir mücadele verdi. 2002 Yılından bu yana Ak Parti hükümetlerimiz döneminde Tuzköy asla göz ardı edilmedi. O günden bu yana da Tuzköy Kasabamızda yaşanan bu olumsuzluğun giderilmesi adına önemli girişimlerde bulunuldu. Bulunulmaya da devam ediyor. Tuzköy kasabamızın yerel seçimlerle birlikte Gülşehir ilçemize bir mahalle haline dönüşmesi bu yerleşim alanımızdaki kanserle mücadele çalışmalarını asla aksatmayacaktır” dedi.

Yeni Öğretmenevi Neden Gecikti?

Nevşehir’e yeni öğretmenevi yapımı konusunda bir gecikmenin söz konusu olduğunu ifade eden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, bu gecikmenin nedenini ilk kez paylaştı.

İlimize modern bir öğretmenevi kazandırmak için Ak Partili Nevşehir Milletvekilleri olarak yoğun bir çaba içerisinde bulunmalarına karşın eski İl Milli Eğitim Abdulgafur Büyükfırat’ın yeni öğretmenevinin yapımında bazı konularda direkt Milli Eğitim Bakanlığı ile işlemleri yaptırmak istediğini ve Milletvekilleri olarak kendilerine bilgi vermediğini söyleyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, bu konuda yaşan gecikmenin ardından en kısa sürede inşaatın başlatılması için çalışmaların sürdürüldüğünü de söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
tuzköy - 4 yıl önce
sayın vekilim ümit başkanda aday olmadıgı halde sizi ve partimizi rencide etmemek icin gece gundüz calışmakta olup inşallah basarıya ulasacagız selam
Avatar
cengiz güven - 4 yıl önce
sayın vekilim tuzköyüne yapılan afet konutlarının borçlarını kim ödeyecek.birde eski evlerimizin bedeli neden borçlarımızdan düşülmüyor anlayamadık.yoksa tuzköyde yapılan konutlar afet proğramında değilmi.bir açıklama yaparsanız seviniriz.çünkü çok mağduruz.saygılar
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
nevşehir halkı sizi allaha havale etti
Avatar
Tuzkoylu - 4 yıl önce
tuzkoy halki vekilim sizleri sevecek..
Avatar
yani - 4 yıl önce
balak işini bilir.